Korona Virüsü İle Birlikte e-Ticaret Sitelerinde Yoğunluk Arttı

Korona Virüsü İle Birlikte e-Ticaret Sitelerinde Yoğunluk Arttı

Aylardır Çin başta olmak üzere birçok ülkede etkisini gösteren Korona Virüsü ülkemizde de görülmeye başlanınca özellikle e-Ticaret sitelerindeki satışlar bir anda katlandı.

Aylardır Çin başta olmak üzere birçok ülkede etkisini gösteren Korona Virüsü ülkemizde de görülmeye başlanınca özellikle e-Ticaret sitelerindeki satışlar bir anda katlandı.

Bölgesel olarak Eczane ve Medikal ürünlerin satıldığı noktalarında maske, kolonya ve dezenfektan gibi ürünlerin stoklarının tükendiğini gören tüketiciler başta Online Pazaryerleri olmak üzere e-Ticaret sitelerine yöneldiler.

Artan talep sonrasında özellikle Dezenfektan, Kolonya ve Maske gibi ürünlerin satışını yapan site ve satıcılar ile Gıda maddelerinin satışını yapan sitelerde ciddi yoğunluk yaşanmaya başlanmış durumda.

 

Korona Virüsü ve Eczane
Korona Virüsü ve Eczane

 

Tatiller Sonrası e-Ticarette Yoğunluk Artacak

Bu akşam Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan bir karar neticesinde İlk – Orta ve Lise seviyesindeki okullarda ilk olarak 1 haftalık tatil yapılmasına, akabinde ise derslerin Online olarak işlenmesine karar verildi.

Üniversiteler ise alınan karar neticesinde 3 haftalık bir tatil dönemine girmiş durumda. Aynı şekilde Süper Lig maçları da Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacak.

Yani Türkiye temel olarak Korona Virüsüne karşı bir tür Karantina Sürecini başlatmış durumda.

Bu süreç özellikle Pazar ve AVM gibi insanların toplu olarak bulundukları noktalara duyulan ilgiyi azaltacak gibi görünüyor. Bu kapsamda da sokağa çıkıp alışveriş yapmak istemeyen vatandaşların ilk tercihi ise e-Ticaret olacak.

İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde faaliyet gösteren Getir tarzı girişimler bu süreçte en fazla tercih edilecek e-Ticaret Sistemleri olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun dışında internetten sipariş kabul eden yerel süpermarketlerde iş yoğunluğunu insanların sokağa çıkmaktan korktukları şu dönemde artacaktır.

Ve aynı süreçte Trendyol – N11 – HepsiBurada gibi gıda ve temizlik ürünlerinin satıldığı sitelerin de yoğunluk yaşamaya başladığı gelen rakamlardan net olarak görünüyor. Özellikle şu aşamada Temizlik Ürünleri ve Maske gibi koruyucu ürünlere duyulan ihtiyaç artmış durumda.

İlginizi Çekebilir  N11 İlan Kalite Puanı Nedir? Nasıl Hesaplanır ve Nasıl Yükseltilir?

 

Korona Virisü ve Süper Marketler
Korona Virisü ve Süper Marketler

 

Korona Virüsünün Dünya Genelindeki Durumu

Korona Virüsü – Covid-19 – taşıdığı belirlenen kişi sayısı 126 bin 258’e çıktı.

Bunların 80 bin 932’si Çin’de bulunurken 12 bin 462’si İtalya’da, 9 bini İran’da, 7 bin 869’u Güney Kore’de, 2 bin 284’ü Fransa’da, 2 bin 277’si ise İspanya’da bulunuyor.

Tabi ki yukarıda ki rakamlar yazıyı yayına aldığımız tarihte, resmi kayıtlara geçmiş rakamlardır. Siz bu yazıyı okuduğunuzda bu rakamların değişmiş olacağını da belirtmemizde fayda var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM