Koronavirüs Sonrasında Kurye Şirketlerinde Artış Yaşandı

Koronavirüs Sonrasında Kurye Şirketlerinde Artış Yaşandı

Koronavirüs salgını ile başlayan e-Ticaret yoğunluğu kargo firmalarının ciddi zafiyetler göstermesine sebebiyet verince sadece mart ayında kurulan kurye şirketi sayısında %25 artış yaşandı.

Koronavirüs salgını ile başlayan e-Ticaret yoğunluğu kargo firmalarının ciddi zafiyetler göstermesine sebebiyet verince sadece mart ayında kurulan kurye şirketi sayısında %25 artış yaşandı.

Online olarak şirket kurulumuna izin veren Mükellef sitesi taraşından yapılan açıklamaya göre 2020 yılı Mart ayında platform üzerinden Kurye Şirketi sıfatı ile açılışı yapılan şirket sayısında %25’lik bir artış yaşandı.

Mükellef Kurucusu ve Genel Müdürü Okan Şafak, salgın süresinde online alışverişte hızlı teslimin önemi, kurye hizmetine olan ihtiyacı arttırdı” dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının önüne geçebilmek için evden çıkmadığımız ve uzaktan çalışma sistemiyle işlerimizi yürüttüğümüz bu süreçte evden şirket kurmak isteyenlerin sayısı da arttı. Diğer yandan evde kalınan süre boyunca online alışverişe olan talep artınca siparişlerin zamanında yetişmesi için kurye talebi doğdu. Mükellef verilerine göre mart, nisan ve mayıs aylarında şahıs şirketi kurulumunda en çok artış kurye şirketinde oldu.

 

Kurye Şirketlerinde Artış Devam Edecek

Yoğun bir bürokrasi ve zaman gerektirdiği düşünülen şahıs şirketi kurma prosedürünün online platform üzerinden 10 dakikada gerçekleşmesi ve şirket kuruluşunun vergi dairesine, notere, ticaret odasına gitmeden online olarak yapılabilmesiyle evden çıkmadan şahıs şirketi kurulumuna talep arttı. Mükellef verilerine göre; 2020 yılı haziran ayına kadar 1.000’den fazla işletme kuruldu. Yılın ikinci çeyreğinde kurulan şahıs şirketleri içinde; kurye şirketleri ilk çeyreğe göre şimdiden yüzde 25 arttı. Haziran sonuna kadar artışın yüzde 30’a varacağı öngörülüyor.

 

e-Ticarette Kargo Gönderimi

 

Hızlı Teslimat Gereksinimi Kurye Şirketlerine Olan İhtiyacı Arttırdı

Online alışverişlerin etkisi ile son dönemlerde kurulan şirket faaliyet alanlarına bakıldığında kurye şirketlerinin ön plana çıktığını söyleyen Mükellef Kurucusu ve Genel Müdürü Okan Şafak, “Evden çıkmadan, notere gitmeden, 10 dakika gibi kısa bir sürede, online platform üzerinden şahıs şirketi kurulumunun hızlı ve güvenli olması salgın süreci ile önem kazandı. En büyük artış kurye şirketlerinde yaşanırken, bunun yanı sıra yiyecek, reklam ve organizasyon sektörlerinde çalışanlar; bilgisayar programlama uzmanı, mimar, mühendis, doktor, avukat, tercüman ve hatta hakemler de bireysel olarak şirket kurmayı tercih ediyor. Youtuber ve internet fenomenlerine gelen vergi düzenlemesi ile bu alanda da kullanımın artacağını öngörüyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir  e-Ticaret Sektöründe Rekabet Edebilmek İçin 4 Öneri

 

Mükellef İle Hızlı ve Kolay Şirket Kurulumu

“Mükellef olarak evden şirket kurmak isteyen kişilere güvenli ve hızlı bir çalışma imkânı sunuyoruz” diyen Şafak şöyle devam etti: “Sovos Foriba, ING Türkiye, İdeasoft, İyzico, Logo İşbaşı, Multinet, N11, Paraşüt, Fiyuu, Vigo, HepsiJET, İste Gelsin, Scotty gibi güçlü iş ortaklarıyla çalışıyoruz. 2019 yılında yola çıktığımız girişimimizde yıl sonuna kadar 5 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz. Tüm dünyanın dijitalleştiği bu dönemde biz de online olarak kendi girişimlerini hayata geçirerek bireysel şirket kurmak isteyenlere şirket kurmanın ne kadar çabuk olabileceğini gösteriyoruz. Kullanıcılarımıza sadece şirket kurulumu değil, bir şirketin temel ihtiyacı olan ön muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv, e-SMM, e-İmza, sanal ofis, marka tescil, e-Ticaret altyapısı gibi ihtiyaçlarını iş ortaklarımız aracılığıyla sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde ise mevcut iş ortaklık yapımızı büyütmeyi ve kullanıcılarımıza Mükellef cüzdan, Mükellef kart gibi çeşitli avantajlardan faydalanabilecekleri yeni hizmetler sunmayı hedefliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM