Kategoriler
İş Fikirleri Manşet

10.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler

Bizler de oldukça önemli olan bu konu hakkında 10.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler hakkında bilgiler vererek bazı iş örnekleri dile getirmeye çalışacağız.

Düşük maliyetler ile yapılan işlerin her zaman daha çok kazançlar getirdiğini görüyoruz. Son zamanlarda düşük sermaye ile yapılacak işler arayan kişi sayısının oldukça arttığını görüyoruz.

Bizler de oldukça önemli olan bu konu hakkında 10.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler hakkında bilgiler vererek bazı iş örnekleri dile getirmeye çalışacağız. Bu tarz düşük bütçeye ile ister kendinize ait bir iş yeri kurabilir, isterseniz de herhangi bir firmanın bayiliğini alarak sektör içerisinde yer alabilirsiniz.

 

Çiğköfte Dükkanı Açmak

Artık hemen hemen her şehirde, her mahallede bir çiğköfte dükkanının açıldığını görebilirsiniz. Bunun nedeni 10.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler için çiğköfte dükkanı maliyetinin az olmasıdır. Düşük sermaye ile açılan bir çiğköfte dükkanı üzerinden aylık oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Biraz önce de belirttiğimiz üzere son zamanlarda bu sektöre olan ilgilinin giderek arttığını görmekteyiz. Çiğköfte dükkanı açmak isteyen bir kişi, seçeceği dükkanın 600 metre kadar yakınında bir çiğköfte dükkanı bulunmamasına dikkat etmelidir

Hisse Senedi Satın Almak

10.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler arasında sadece dükkan açmanın bulunduğunu düşünmeyin. Hisse Seneti almak, mantıklı bir yatırım olarak gösterilse de içerisinde büyük bir risk barındırmaktadır. Hisse Senedi üzerinden kazanç sağlamak isteyen kişiler, yatırım piyasası içerisinde deneyim kazanmak için öncelikle ülkemizdeki en büyük şirketlerin hisselerini satın alarak başlayabilirler. Büyük şirket, daima büyüme stratejine sahip olmalarından dolayı daima bir kazanç meydana getirmektedir.

Örnek olarak birkaç öneride bulunacak olursak; 10.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler için tüm birikimlerini THY hisselerine yatıran kişiler, bugün 50,000 TL‘ye yakıt bir ana paraya sahip olabileceklerdi. Aynı durum TÜPRAŞ hisseleri için daha büyük olduğunu söyleyebiliriz. 10.000 TL ile 2012 yılında TÜPRAŞ hisseleri satın alsa idiniz bugün hisselerin değeri 135,000 TL civarında olacaktı. Doğru zamanda doğru şirkete yapacağınız yatırım sizi bir adım daha öne çıkaracaktır.

İlginizi Çekebilir  Tax Free Fatura Nedir? Tax Free Nedir? Tax Free Faturadan Kimler Faydalanır?

 

Bebek Ürünlerinin Satışını Yapmak

Ülkemizde bulunan en karlı sektörlerinden birisi olan bebek ürünleri, hem üretim de hem de satışta %300‘e yakın kar payı bırakıyor. Özellikle e-ticaret sektörüne giriş yapan birçok kişi, sattığı bebek ürünleri ile yatırımlarını birkaç ay içerisinde çıkarabiliyor. Bu yazımız içerisinde 10.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler paylaşacağımızı dile getirmiştik. Hangi bebek ürün türüne gireceğinizin bir anlam ifade etmediğini söyleyebiliriz. Çoğunlukla tüm bebek ürünlerindeki kar oranları birbirine yakındır.

Bu sektör içerisinde yapacağınız iş; ülkemiz içerisinde faaliyet gösteren herhangi bir atölye ile iletişime geçerek doğrudan bebek ürünleri üreten merkezler bulmanız gerekiyor. Üretim merkezlerinde 5 TL‘ye alabileceğiniz bir bebek ürününü ister kendi dükkanınızda satabilirsiniz, isterseniz de bebek ürünleri satışı yapan dükkanlara uygun fiyatlar ile satabilirsiniz. Her 2 yöntemde de elde edeceğiniz kazanç oldukça yüksektir.

 

Tost ve Ayran Satışı

Bölgenizde bulunan nüfus yoğunluğuna göre ister dükkan üzerinden isterseniz de seyyar tezgahlar oluşturarak tost ve ayran satışı gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız tostun lezzetine ve içeriğine göre minimum 5 TL’den yapacağınız satışlar sizlere kısa sürede büyük kazançlar getirecektir. Sadece sabah yapılan bir iş gibi düşünülse de günün her vaktinde tost satışı yapabilmek mümkün.

Standart olarak sucuklu, kaşarlı tost yapmak size rakipleriniz arasından sıyıramaz. Bu konuda da farklılık gerçekten farkedilebilir bir etki meydana getiriyor. Tostlar içerisinde kullanılan malzemenin kalitesi, tost çeşitliliği ile müşteri potansiyeli rahat bir şekilde artırılabilir. Günlük 150 – 200 adet tost satmak aylık güzel bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

 

Drone Satın Almak

10.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler konusunda standart önerilerin size uygun olmadığını düşünüyorsanız bu konuda da size alternatif bir önerimiz olacaktır. Drone, aksiyon kamera türü içerisinde son yılların en popüler tercihlerinden birisi haline gelmiş durumda. Drone ile günlük birkaç saat çekim yapan kişilerin aylık oldukça güzel gelirlere sahip olduklarını görmekteyiz. Yurtdışında bulunan drone üreticileri ile iletişime geçerek ortalama 8 – 10 bin tl bütçe ile oldukça güzel bir ürün satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Kral Döner Türkiye Çapında Bayilikler Vermeye Başladı

Drone kullanımı konusunda ön yargınız olması oldukça normal. Drone alımını gerçekleştirdikten sonra gelen ürün içerisinde kullanım kılavuzları yer alacaktır. Kılavuzlara uygulayarak gün içerisinde sürekli olarak yapacağınız eğitim uçuşları ile bu cihazın kullanımında profesyonelliğe erişebilirsiniz. Son zamanlarda birçok etkinlik, oyun, gösteri, düğün, nişan ve özel törenlerde drone çekimleri talep etmekte. Ortalama çekimlerin saati 250 TL olduğunu düşünürsek güzel kazançlar elde edeceğinizi belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir