Kategoriler
Başarılı Girişimcilik Öyküleri Editörün Seçimi Genel Girişimcilik İş Fikirleri Manşet

4 Bileziğini Sattı, Hayvancılık İşine Girdi, Ayda 65.000 TL Kazanıyor

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 38 yaşında ve 3 çocuk annesi Fatma ÖNCEL 4 bileziğini satarak girdiği Hayvancılık işi sayesinde 1 Milyon TL değerindeki servetin sahibi oldu.

10 yıl önce Polis Memuru olan eşine destek olmak amacıyla 4 bileziğini 2.500 TL değerle satan Fatma Hanım 2.400 TL’ye bir inek, 100 TL’ye de yem aldı.

Aldığı ineğin sütünü satarak para kazanmaya başlayan Fatma Hanım daha sonrasında gelen paraları da işine yatırdı. 28 yaşında tek bir inekle başladığı Hayvancılık işini on yıldır sürdüren Öncel şimdilerde 130 İnek, 250 Tavuk, 107 Keçi ve 3 at ile bir çiftlik kurmuş durumda.

 

4 Bilezikle Servet Sahibi Oldu

 

Aylık Geliri 65.000 TL Değerinde

İşe başladıktan sonra artan hayvan sayısı sebebiyle yem sorunu yaşamaya başlayan Fatma Hanım hem hayvanları besleyebileceği hem de Mısır ekerek yem sorununu gidereceği bir tarla satın alır.

Bu süreçte işe tek başına yetişemeyeceğini de anlayarak yanına işçi de alan Fatma Hanım şimdilerde aylık ortalama 65.000 TL civarında gelir elde ettiğini belirtiyor.

İneklerden günlük ortalama 1 tona yakın süt alan Fatma Hanım, Keçilerden de 50 – 60 KG oranında bir süt alıyor. Organik beslendiklerinden dolayı hem hayvanların Süt ve Yumurta Kaliteleri yüksek oluyor hem de müşteri sadakati çok daha rahat oluşuyor.

Gelirin 45.000 TL gibi bir kısmı tavuk ve ineklerden elde ettiği Yumurta ve Sütlerin satışından gelirken kesime giden hayvanlardan da aylık 20.000 TL civarında bir gelir Fatma Hanımın cebine giriyor.

 

4 Bilezikle Servet Sahibi Oldu

 

Satışları Perakende Yapıyor, Kazanç Yükseliyor

Firmalara toplu olarak Yumurta ya da Süt Satışı yapmayan Fatma ÖNCEL ürünlerin tamamını Perakende olarak sabit müşterilere satıyor. Bu sayede de kazanç oranları hep yüksek oluyor.

İlginizi Çekebilir  Türkiye'de Nanoteknoloji Gübre Devrimi (Organomineral Beybek Powfer Sıvı Gübre)

Müşterilerin gün geçtikçe arttığını belirten Öncel, “Firmalara satmıyorum, sürekli perakende satıyorum. 10 senedir benden alan müşterilerim var. Önceden arabamla satış yapıyordum biraz ara verdim ama tekrar o şekilde satmayı da düşünüyorum. Sütümden herkes memnun, çünkü sütü sağar sağmaz sıcak olarak veriyorum” dedi.

İlk ineğinden de bahseden azimli kadın, “Ondan çok buzağı aldım. Onun sayesinde ayaktayım. Bir tane danası vardı, kurbanda onu sattım. Onun sayesinde de ahırı yaptım. 10 sene önce 4 bileziğimi satarak 1 inekle başladım, ama şuanda 1 milyon üzerinde servetim var” dedi.

 

 

Haber Kaynağı: http://www.milligazete.com.tr/haber/1417736/4-bilezigini-satarak-bu-ise-girdi-ayda-65-bin-lira-kazaniyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir