Kategoriler
İş Fikirleri Manşet

50.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler

Bu yazımız içerisinde 50.000 tl sermaye ile yapılacak işler hakkında birçok öneride bulunmaya çalışacağız. Bazı kişiler için 50 bin tl düşük gelse de bu denli bir yatırım, marka olabilmenin temel taşlarını oluşturmaktadır.

Belirli bir birikime sahip olan kişiler, başka kişilerin emiri altında çalışmak yerine kendi işlerini kurmanın daha mantıklı olduğunu düşünürler. Son yıllarda başta genç girişimciler olmak üzere belirli bir fikir sabi olan her bireye verilen destekler, başarılı proje sayılarında büyük artışlar meydana getirmekte.

Bu yazımız içerisinde 50.000 tl sermaye ile yapılacak işler hakkında birçok öneride bulunmaya çalışacağız. Bazı kişiler için 50 bin tl düşük gelse de bu denli bir yatırım, marka olabilmenin temel taşlarını oluşturmaktadır.

 

Franchising – Bayilik Almak

50.000 tl sermaye ile yapılacak işler listesinin ilk sırasında tahmin edebileceğiniz üzere bayilik önerisi yer almaktadır. Bu bütçe ile büyük firmaların bayiliklerini almanız biraz zor. Ortalama bir büyüklüğe sahip dükkan kiralayarak çiğ köfte, waffle, kumpir bayilikleri açabilirsiniz.

Kendi işinizin sahibi olmak her zaman büyük avantajlar sağlayacaktır. Belki 24 saat çalışabilirsiniz fakat istediğiniz zaman paydos verebilme hakkına sahipsiniz.

 

Ev Yemekçiliği

50.000 tl ile iş kurmak hiç de tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Yeter ki cesaretinizi toplayarak ilk adımını atmaya çalışın. Devamında herşeyin sırası ile ilerlediğine canlı canlı şahit olacaksınız.Oldukça düşük sermayeli bir iş önerisi olan ev yemekçiliği, son yıllarda giderek tercih edilmeye başlandı.

Başta şirketler olmak üzere organizasyonlara, düğün ve nişan etkinlikleri için yemek siparişleri alabilirsiniz. Hatta online yemek siparişi veren siteler üzerinden ilanlar açarak evinizden rahatlıkla yemekler hazırlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

İçecek Barları – Çay Dükkanı

50.000 tl sermaye ile yapılacak işler arasında yine son zamanların en trend işlerinden birisine daha yer vereceğiniz. Üstelik çok fazla sermaye gerektirmeyen bu iş için işlek bir caddede küçük bir dükkan açmanız yeterlidir.

İlginizi Çekebilir  Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Genç nüfusun fazla olduğu üniversite bölgelerinde bol çeşidi bulunan meyve suyu barları ve kahve ve çay reyonu oluşturmak, yatırımınızın kısa süre içerisinde gelire dönüşmesine katkı sağlar.

 

AVM İçerisinden Stant Kiralamak

50.000 tl ile ne iş yapılır sorular için yaptığımız araştırmalarda oldukça fazla seçenekler ile karşılaştığımızı görmekteyiz. Bildiğiniz üzere alışveriş merkezleri içerisindeki dükkanların bir aylık kiraları hemen hemen sizin birikiminiz kadardır.

Buna karşın aylık düşük ücretler ile açabileceğiniz küçük stantlar içerisinde hediyelik eşya satışları, mısır satış standı gibi birçok seçenek üzerinden gelir kapısı oluşturabilirsiniz. Bu konuda çeşitli alışveriş merkezleri içerisine giderek açılan stantlar üzerinden fikirler alabilirsiniz.

 

 

Oto Yıkama

50.000 tl sermaye ile yapılacak işler konusunda daha önce düşündüğünüz fakat hayata geçiremediğiniz oto yıkama konusunu da ekleyeceğiz. İşlek bir caddede geniş bir alana açacağınız oto yıkama ve otopark hizmeti üzerinden güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Bu konuda kesinlikle kaliteli hizmet ve profesyonel bir ekip ile araç temizlik hizmeti vermeniz gerekiyor. Konum konusunu iyi seçmeniz durumunda uzun vadede güzel gelirler elde edebilirsiniz.

 

 

Emlakçılık

Ülkemizdeki inşaat sektörünün her geçen gün arttığını elbette görebiliyorsunuzdur. Artan bu popülasyon, 50.000 tl sermaye ile yapılacak işler konusunda size rehber olabilir. Birçok kişi, ilk evinden ziyade birikimleri ile ev, arsa dükkan almaya çalışıyor.

Artık birçok kişi, başta ev dükkan, arsa gibi mülkleri hem satın alırken hem de kiralık ararken emlakçı kullanmayı tercih ediyor. Ufak bir portföyü ile başlayarak zaman içerisinde yüzlerce seçenek oluşturarak alıcı ile satıcıları bir araya getirebilirsiniz. Emlak sektörünü, sermayesiz olmasından dolayı oldukça başarılı bir şekilde yapılabiliyor.

 

 

Kahve Dükkanı Açmak

Bayilik almak için yeterli bütçeye sahip olmayan kişiler, 50 bin tl ile iş kurmak konusunda kendi fikirlerini hayata geçirmeye çalışıyor. Orta bir sınıf dükkan ile sermayenizin büyük bir kısmını dükkan kirası ile ekipmanlara harcayarak kendi işinizi oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Evde Galoş Paketleme İşi Kazanç Sağlama ve Galoş Paketleme İşi Veren Firmalar

Başta Türk kahveleri olmak üzere dünyanın önde gelen tüm kahvelerini bir araya getirerek samimi ortam çatısı altında güzel bir ekmek teknesi oluşturabilirsiniz.

 

Dönerci Açmak

Artık belki sizin için klasikleşmiş bir şey gibi görünse de iyi bir dönerci açmak her zaman başarılı işletmecilere para kazandırmaktadır. Hemen hemen her yaş grubunun severek yemeyi tercih ettiği döner, düşük sermaye ile kolay bir şekilde yapılabilir.

Bu konuda nüfus bakımından işlek bir cadde, iyi bir dekor edilmiş dükkan sermayenizi değerlendirme konusunda iyi bir tercih olacaktır.

 

 

50.000 tl sermaye ile yapılacak işler konusunda bizlerin önerileri bu seçeneklerden oluşuyor. Bu liste dışında bir farklı bir sektör öneriniz var ise bizimle paylaşmanızı, yorum bölümünde dile getirmenizi istiyoruz. Sermayeyi yükseltebilen kişilerin ise 100.000 TL sermaye ile yapılacak işler yazımızı okumalarını tavsiye ediyoruz.

“50.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir