Kategoriler
Başarılı Girişimcilik Öyküleri Girişimcilik İlk Adım Manşet

Bankacılığı Bıraktı, Organik Yumurta İşine Girdi

Bankacılık sektöründen ayrılan ve organik yumurta üretmek için tavuk çiftliği açan Emre YILMAZ şimdiden hayallerindeki noktayı aşmış durumda.

Bankacılık sektöründen ayrılan ve organik yumurta üretmek için tavuk çiftliği açan Emre YILMAZ şimdiden hayallerindeki noktayı aşmış durumda.

Bankacılık sektörünün yoğun ve sıkıcı iş temposundan sıkılarak kendi işini yapmak için kolları sıvayan Emre YILMAZ yaşadığı Rize’nin Akpınar Köyünde organik yumurta üretimine başladı.

Devletten hibe alan, üstüne de banka kredisi ve çevreden borç alarak süreci başlatan YILMAZ ilk etapta 1.500 kapasiteye sahip bir tavuk çiftliği kurdu.

Bu çiftlikte üretmeye başladığı Organik Yumurtaları kısa sürede çevredeki satış noktalarına da ulaştırmayı başardı ve Rize’deki marketlerin neredeyse tamamında yumurtalarını satmaya başladı.

 

Bankacılığı Bıraktı, Organik Yumurta İşine Girdi 1

 

Rize’de Uzun Yıllar Finans Sektöründe Çalıştı

Rize’de yaşayan ve uzun yıllar bankacılık sektöründe çalışan Emre Yılmaz zaman içerisinde hayvancılık ile uğraşmayı daha çok sevdiğini ve kendi köyünde bir şeyler yapmak istediğini fark etmiş.

Sürecin ilerleyen döneminde ise bankadaki işinden ayrılarak tavuk çiftliği için çalışmalara başlamış.

Pazarda satılan yumurtalara güven duyulmadığını, farklı isimlerle ortaya çıkan yumurtaların ise hangi koşullarda üretildiğinin bilinmediğini de vurgulayan genç girişimci kendi ürettiği ürünleri çevredeki satış noktalarına pazarlayarak bilinen bir üretici halini almış durumda.

İlginizi Çekebilir  Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası EFT Saatleri - Havale Saatleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir