Kategoriler
İlginç İş Fikirleri İş Fikirleri Manşet

Böcek Yetiştiriciliği İle Para Kazanma ve Böcek Yetiştiriciliği İşi Veren Firmalar

Son yıllarda güzel kazanç elde etmek isteyen birçok kişinin böcek yetiştiriciliği işine giriş yapmaya başladıkları görülüyor.

Ülkemizde bulunan girişimci adayları, ellerinde bulunan sermayeyi değerlendirmek adına yeni iş fikirleri aramaya çalışmaktadırlar. Son yıllarda güzel kazanç elde etmek isteyen birçok kişinin böcek yetiştiriciliği işine giriş yapmaya başladıkları görülüyor.

Aslında ülkemizde uzun yıllardır sürdürülen bu sektör, farklı böcek türleri ile büyük bir pazar haline gelmiştir. Bu yazımız içerisinde hangi böcekler üreterek para kazanabileceğinizden bahsetmeye çalışacağız. Öyle ki bu konuda ülkemiz yurtdışına açılarak üretilen böceklerin tanesini 15 kuruştan 11 liraya kadar değişen ücretler ile satmaya başlamaktadır.

İpek Böceği Yetiştiriciliği

Ülkemizde en yaygın olarak yetiştirilen böceklerden birisi olan ipek böceği, 4 ile 8 gün içerisinde 300,000’den fazla dönerek büyük bir koza oluşturur. Koza içerisiden çıkan ürün başta giyim ve dokumacılık olmak üzere sağlık sektöründe de kullanılmaktadır. Ortalama olarak 1 kutu ipek böceği 500 kilogram kadar dut yaprağı yer.

Arı Yetiştiriciliği

Ülkemizde oldukça yaygın bir böcek yetiştiriciliği olan arı üretimi birçok ülkenin ana gelirlerinden birisini oluşturmaktadır. Genel olarak bal üretimi için tercih edilen arı yetiştiriciliği birçok farklı alanda da üreticisine kazanç getirmektedir. Bal üretiminin yanı sıra arı satışı yapabilir, kraliçe arı üretiminden satış yapılabilir, bal mumu üretimi yapılabilir.

Uğur Böceği Yetiştiriciliği

Uğur böcekleri genel olarak en zararsız böcek grubu içerisinde yer almaktadır. Bu böceğin üretiminin yapılmasına neden olan etmen ise tamamen tarıma yönelik iyi sonuçlar getirmesinden dolayıdır. Tarımda bitki köklerinde bulunan zararlı bitki bitlerini yiyen bu böcek, kimyasal ve gübreleme için oldukça iyi bir alternatiftir.

Solucan Yetiştiriciliği

Solucan gübresi, son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş olup tarımcıların yeni gözdelerinden birisi haline gelmiştir. Toprak içerisinde bulunan zararlı bitleri öldüren solucan gübresi aynı zamanda toprağın güçlenmesine de katkı sağlamaktadır. Solucan gübresi üretmekten ziyade doğrudan solucan üretimi yaparak gübre üreticilerine satışlarda bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Sanal Ofis Avantajları Nelerdir? Neden Sanal Ofis Kullanmalıyım?

Tıbbi Sülük Yetiştiriciliği

Babil dönemlerine kadar giden tıbbi sülük tedavisi, günümüzde resmi olarak uzmanlar tarafından uygulanmaya devam etmektedir. Sadece Avrupa bölgesinde yılda ortalama olarak 100 milyondan fazla tıbbı sülük tüketimin yapılması sektörde büyük bir pazar oluşumuna olanak sağlamıştır. Kurbağa ve balık ile beslenen bu canlılar ile böcek yetiştiriciliği sektöründe güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir