Kategoriler
Bayilik Veren Firmalar Bayilikler Gıda ve Fast-Food Bayiliği İş Fikirleri Manşet

Burger King Franchise – Bayilik Şartları Nelerdir? Nasıl Bayilik Alınır?

Pazarın en prestijli firmalarından birisi olan ve 75 ülkede 13.000’den fazla noktası bulunan Burger King firmasının franchise – bayilik şartları nelerdir ve Burger King bayiliği nasıl alınır?

Pazarın en prestijli firmalarından birisi olan ve 75 ülkede 13.000’den fazla noktası bulunan Burger King firmasının franchise – bayilik şartları nelerdir ve Burger King bayiliği nasıl alınır?

Franchise – Bayilik sistemi ile son yıllarda büyüme hızını arttırmayı başaran Burger King firması ülkemizde TAB Gıda bünyesi altında faaliyetlerine devam etmektedir.

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Burger King®‘in Türkiye’de Master Franchise olarak tüm lisans haklarına sahiptir.

Bayilik noktasında ciddi başvurular alan firma buna bağlı olarak bayi seçimi yaparken birçok detaya dikkat etmekte ve bayilik vereceği firmayı ve noktayı detaylı bir şekilde analiz etmektedir.

 

Burger King Franchise – Bayilik Şartları Nelerdir?

Burger King markasının Türkiye’deki merkez firması olan TAB Gıda’dan Burger King Bayiliği alabilmeniz için restoranın yerine, tipine, büyüklüğüne ve farklı değişkenlere bağlı olarak minimum  500.000 Dolar + KDV  değerindeki yatırım bedelini ödemeniz gerekiyor. 

Tab Gıda tarafından yapılan sözleşmeler ile Sub Franchise adı verilen bayilere 20 yıllık bayilik hakkı verilmektedir. Yapılan giriş yatırımının haricinde her ay bayilerden Net Ciro üzerinden %13 oranında Royalty – İmtiyaz Ödemesi alınmaktadır.

Bayilik sisteminde eğer AVM dışında bir noktada ise

 

Burger King

 

Franchise – Bayilerde Aranılan Özellikler

Eğitim: İşletmeci adayları TAB Gıda tarafından verilen eğitim programlarına katılmak ve işletmeci lisansı almak durumundadır. Lisansı alan kişi ilgili bayiyi yönetebileceği gibi farklı bir kişi de tayin edilip yönetim hakkı verilebilir.

Destek Hizmetleri: Açılış süreci, satın alma, pazarlama, reklam, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon ve kalite kontrol gibi birçok alanda işletmecilere Burger King tarafından ciddi destekler verilmektedir.

 

Burger King Bayiliği İçin Uygun Yer Seçimi

Burger King Bayiliği için belirlenecek olan alanların yaya veya araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler olması gerekmektedir. Bu sebeple de alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, fast food işletmeciliğine uygun ana arterler restoran açılacak mekânda aranan özellikler arasındadır.

İlginizi Çekebilir  Evde Köpek Maması Paketleme İşi İle Para Kazanma

Restoran açılacak lokasyon Tab Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır.

İşletmenin kurulacağı yer eğer AVM dışında ise giriş katında olması aranılan ilk özelliklerdendir.

Giriş katı minimum 120 m2, toplam kapalı alan ise minimum 300 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 6.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Food Courtlarda yer alan restoranlarımız için depolar dâhil 100 m2 alan yeterli olacaktır.

 

TAB Gıda

 

Burger King Bayiliği Almanın Avantajları Nelerdir?

  • Birçok bayilik sistemine göre cirodan nispeten daha az pay alınmaktadır (%13)
  • Marka imajı ve hedef kitlesi bellidir. Konumu iyi olduktan sonra müşteri sorunu yaşanmayacaktır.
  • Bu tarz dev markalar arasında nispeten uygun bir bayilik ücretine sahiptir.
  • Özel teşvik programları ve eğitimleri ile gerek franchise sahibi gerekse de personel kendisini geliştirebilmektedir.
  • Geleneksel yemek noktalarına göre Self Servis çalışmanın getirdiği daha az sayıda personel çalıştırma olanağına sahiptir.
  • Ekstra bir reklam ihtiyacı hissetmezsiniz. Firma zaten kendi reklamlarını TV – Gazete – Sosyal Medya gibi birçok alanda düzenli olarak yapar.
  • Sıfırdan başlayan bir firma olmayacağınız için Ürün Gamı – Üretim Süreçleri – Satın Alma Anlaşmaları gibi dertleriniz olmaz.

 

Burger King Bayiliği Almanın Dezavantajları Nelerdir?

  • Markanın bilinirliği sebebiyle kalite hep üst düzeyde tutulmalıdır.
  • Kazanç oranı iyi olan birçok nokta çoktan farklı Franchise – Bayiler tarafından alınmıştır.

 

Başvuru ve Sorular İçin Burger King Franchise Hattı

Detaylı bilgi için (0212) 310 66 00 numaralı telefon üzerinden veya franchise@tabgida.com.tr adresinden Burger King – Tab Gıda Franchise Departmanı’na ulaşabilirsiniz.

Franshise – Bayilik Ön Başvuru formuna erişmek için ise https://www.burgerking.com.tr/hakkimizda/franchising/franchising-on-basvuru-formu adresini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir