Kategoriler
Girişimcilik Manşet

E-Ticarette Başarı için Uyulması Gereken 5 Altın Kural

Günümüzde en başarılı girişimler genellikle dijital platformlar üzerinden elde edilmektedir. Hem az maliyetli olması hem de kazanç oranlarının yüksek olmasından dolayı E-Ticarete giriş yapan kişi sayısının her geçen gün arttığı görülmektedir.

Günümüzde en başarılı girişimler genellikle dijital platformlar üzerinden elde edilmektedir. Hem az maliyetli olması hem de kazanç oranlarının yüksek olmasından dolayı E-Ticarete giriş yapan kişi sayısının her geçen gün arttığı görülmektedir.

Bu durum, ortaya büyük bir rekabet durumunun da meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu yazımız içerisinde e-ticarette başarı için uyulması gereken 5 altın kural hakkında konuşmaya çalışacağız.

Geleneksel Ticaretten Herhangi Bir Farkı Yoktur

E-Ticaret ile geleneksel ticaretin birbirinden farklı olduğunu düşünen kişilerin genel olarak başarsızlıklar elde ettiğini görüyoruz. Temelde farklılıklar olduğu görülse de her ikisinin ortak amacının ticaret olduğu unutulmamalıdır.

Dijital bir mağaza açmadan önce ticaretin temel kanunları hakkında bilgiler edinerek bu işin inceliklerini kavrayın. Geleneksek ticaret ile internet sitenizi ziyaret eden müşterilere eşit davranmanız gerekmekte.

Ulaşılabilirlik

Gelenekse ticarette ulaşılabilirlik sadece dükkanın açık olduğu sürelerde geçerli olmakta. Oysa E-Ticarette ulaşılabilirlik geleneksel ticarete göre daha iyi olmaktadır. Arama motoru optimizasyonu, sosyal medya hesapları, broşür ve afis destekleri sayesinde 24 saat ulaşılabilir olabilirsiniz.

Özellikle internet adresiniz üzerinden vereceğiniz teknik destek ve müşteri hizmetleri bu konuda iyi bir tercih olacaktır.

Müşterilerinizi Daima Dinleyin

Müşteri hizmetleri, bir firmanın en önem vereceği konular arasında yer almaktadır. Bu yazımız içerisinde e-ticarette başarı için uyulması gereken 5 altın kural arasında bu maddenin ayrı bir öneme sahip olduğunu görüyoruz.

Özellikle alınacak kötü bir yorum, internet üzerinde kısa sürede yayılarak ticaretinizin kötü bir şekilde etkilenmesine neden olabilir. Müşterilerinizin haklı olduğunu düşünerek onları her daim dinleyebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Ne Satacağınızı Bilin!

Eğer büyük bir marka değilseniz dijital mağazanız içerisinde yüzlerce farklı kategorinin bulunması size bir yarar değil, zarar getirecektir. Öncelikle ne satacağınıza karar vermeniz gerekiyor. İlk etapta belirli bir alana yönelik ürünler satmak size altın bir başarı getirecektir.

İlginizi Çekebilir  AnkaPark – Wonderland Eurasia 2019 Yılı Giriş Ücretleri

Biraz önce de belirttiğimiz üzere e-ticarette başarı için uyulması gereken 5 altın kural bulunmaktadır. Global bir marka olabilmek adına başarıları adım adım atmanız gerekecektir.

Harcamalarınızı  Doğru Pazarlama Stratejisi İle Yapınız

Pazarlama, e-ticaret girişimlerinin en önemli adımlarını oluşturmaktadır. Elinizde bulunan bütçeyi doğru pazarlama stratejisi ile harcamanız durumunda kısa sürede güzel gelirler elde edebilirsiniz. Harcamalarınızı hedef kitlenize göre seçeceğiniz sosyal medya ve dijital reklam ağları üzerinden kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir