Kategoriler
Ek İş - Evden İş İş Fikirleri Manşet

Az Sermaye İle Yapılabilecek Karlı İş Fikirleri

Sabit maaşlı işlerde çalışmak, insanları bulunduğu noktan bir adım dahi ileri taşımaz. Oysa; az sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri bulunduğunda hiç tahmin etmediğiniz bir zamanda büyük gelirler elde edebilirsiniz. Dünya üzerinde yer alan Start-Up‘lara genel olarak baktığınızda sahip oldukları fikirleri doğru ekip ile düşük sermayeyle hayata geçirdiklerinde başarıya ulaştıklarını görüyoruz.  Bu yazımız içerisinde az sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri hakkında sizlere mantıklı iş teklifleri paylaşmaya çalışacağız.

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu Açmak

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu Açmak

Son zamanlarda birçok büyük şehirde görmeye başladığımız Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu hizmetleri veren yerler, kısa süreler içerisinde güzel kazançlar elde etmektedir. Bu alanda ilk girişime imza atıp birden çok şehirde bu tarz oyun evi açan girişimcilerin düzenli olarak yüksek oranda gelirler elde ettiklerini söyleyebiliriz. Sırası ile tüm büyük şehirlere sıçrayan bu sektör, yavaş yavaş ülke genelinin tamamına yayılmış durumda. Korku, gerilim, polisiye, mantık ve zekanın oldukça zirve noktada olduğu bu oyun salonları için kesinlikle özgün bir senaryoya ihtiyacınız olmalı. Özgün olmayan senaryoların çok fazla tutmadığını söyleyebiliriz.

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak

Son birkaç yıldır oldukça trend hale gelen solucan gübre üretim tesisleri, doğru adım atan kişilere güzel kazançlar meydana getirebilmekte. Başlangıç için 100,000 solucan ile üretime başlayan kişiler, 40 metrekare alan içerisinde oldukça verimli çalışmalar yapabiliyor. Ortalama olarak 3 ayda bir üreyen solucanlar üzerinden hem gübre hem de damızlık solucan satışı yapabilirsiniz. Son yıllarda bu alana giren birçok kişi hiç satış yapamadığından şikayet etse de doğru bağlantılar kuranların oldukça başarılı oldukları gözlemlenmiştir.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar yetiştiriciliği, az sermaye ile yapılabilecek karlı işler arasında en trendler arasında yer alıyor. Yetiştirilmesi oldukça kolay olan mantarların taleplerinin de oldukça fazla olması ile ön plana çıkıyor. Özellikle bazı mantar türleri üzerine yoğunlaşan kişiler, satışların tamamını Japonya gibi uzak Asya ülkelerine gerçekleştirebilirler. 5,000 ile 10,000 TL arasında bir sermaye ile mantar üretim işine giren kişilerin sermayelerini birkaç ay içerisinde çıkartıp kazanca geçtikleri görülüyor.

Yarasa Gübresi Satmak

Yarasa Gübresi Satmak

Yurt dışında oldukça uzun bir süredir yapılan yarasa gübresi işi, son yıllarda ülkemize de sıçramış durumda. Çiftçilerin bu gübre kullanımı ile verimliliğin %120 arttığını dile getirmesinden sonra birçok yatırımcının yarasa gübre üretim tesisleri kurduklarını görebiliyoruz.  Genel olarak mağaralar içerisinde yaşayan yarasalar için devletten izin alarak mağaralar kiralayarak üretimlerde bulunabilir ve bunun üzerinden satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Son yıllarda bazı kişilerin ise mağara mağara dolaşarak yarasa gübreleri toplayıp masrafsız bir şekilde sattıklarını dahi görebilirsiniz.

Çay Ocağı Açmak

Çay Ocağı Açmak

Evet, az sermaye ile yapılabilecek karlı iş fikirleri arasında sizlere çay ocağı fikrinin de olduğunu belirtmek isteriz. Birçok kişi için klişe bir  meslek olan çaycılık, İstanbul başta olmak üzere halen tüm ülkede geçerliliğini ve popülerliğini korumaktadır. Bulunulan lokasyon, bu iş için oldukça önemli olsa da girişim ruhuna sahip olmanın da artı bir etkene sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sadece çay ile yetinmeyip birçok farklı içecek ile beraber atıştırmalık lezzetler de sunabilmek kazanç faktörünün değişmesine büyük oranda katkı sağlayacaktır.

AVM’lerde Stant Açmak

AVM’lerde Stant Açmak

Sokakta satılması durumunda kazanç elde edemeyeceğinizi düşündüğünüz ürünleri AVM gibi alanlarda oldukça karlı bir şekilde satarak para kazanabilirsiniz. Türkiye içerisinde bulunan yüzlerce AVM, bünyesinde stant açmak isteyen kişilere çeşitli seçenekler sunar. Günlük, haftalık, aylık olarak ücretlendirme ile yasaya aykırı olmayan her türlü ürünün satışını bu tür merkezler içerisinden rahatlıkla satabilirsiniz.