Kategoriler
Genel Manşet

Türkiye’nin En Sevilen Markaları

2007 yılında başlatılan Türkiye’nin Lovemark’ları Araştırması, her yıl Türkiye’nin en sevilen markaları hakkındaki verileri gözler önüne seriyor. 22 farklı kategoride ülkemizin önde gelen birçok firmaların yer aldığı bu araştırma, tamamen tüketicilerin vermiş olduğu oylar neticesinde belirleniyor. Listeler içerisinde yer alan markalar, tüketiciler tarafından asla vazgeçemeyecekleri, alternatifi olmayan markalar olarak lanse edilmekte. 2018 yılına ait Türkiye’nin en sevilen markaları hakkında ortaya çıkan veriler;

En Sevilen Meyve Suyu

34 farklı meyve suyu markasının aday olduğu bu kategoride Türkiye’nin en sevilen meyve suyu markası Cappy olarak gösterildi. Özellikle 18 – 24 yaş arası kesmin yoğunlukla tercih ettiği bu markayı Dimes ikinci sırada takip etti.

En Sevilen Akaryakıt Firması

Akaryakıt kategorisi içerisinde 4 yıldır liderliği elinde bulunduran OPET, Türkiye’nin en sevilen markaları içerisinde özel bir yere sahip durumda.

En Sevilen Banka

18 – 24 yaş arası kişilere yöneltilen sorular sonucunda Türkiye’nin en sevilen bankası Ziraat Bankası oldu. Gençlere yönelik hizmetlerini artıran banka, birinci olmayı son yıllarda hak etmişti.

En Sevilen Beyaz Eşya Markası

11 yıldır verilen bu ödüllerde en sevilen beyaz eşya markasının lideri sabit duruda. Arçelik, 11 yıldır en sevilen beyaz eşya markası olma ödülünü alarak bu alanda büyük bir rekor kazanmayı başardı.

En Sevilen Deodarant Markası

15-24 yaş arasındaki kişilere deodarant diye sorulduğunda tek bir marka paylaştıklarını görüyoruz. Türkiye’nin en sevilen, tercih edilen markasının Rexona olduğu belirtildi.

En Sevilen Hızlı Servis Restoranları

En Sevilen Hızlı Servis Restoranları kategorisinde de uzun bir süredir tek bir markanın liderlik ettiğini görüyoruz. Burger King, 15 – 24 yaş arasındaki gençler için en iyi hızlı servis restoranı olarak gösterildi.

En Sevilen Teknoloji Marketi

Teknoloji denilince Türkiye’nin en sevilen markaları içerisinde birçok seçenek olmasına karşın Teknosa‘nın bu kategoriden lider olarak ayrıldığını görüyoruz.

En Sevilen Havayolu Firması

Uçuş konusunda deneyimli olan kilere yöneltilen bu soru sonrasında en sevilen havayolu firmasının THY olduğu açıklandı.

En Sevilen Su Markası

Su markası konusunda bir geleneği yürütüldüğünü görüyoruz. Yapılan araştırmalar sonucunda birçok kişi en sevilen su markası olarak erikliyi göstermiştir.

Oylamalar, genel olarak 15 ile 34 yaş arasındaki kişiler ile yapıldı. 11 yıldan bu yana yapılan araştırma, şeffaf bir şekilde Türkiye’nin en sevilen markaları için çalışmalarda bulunuyor.