Kategoriler
Bilgi Bankası Dijital Pazarlama ve e-Ticaret Manşet Pazarlama - Satış - Reklam

GittiGidiyor Mağaza Ücretlerini Kaldırdı

GittiGidiyor tarafından uygulanan Mağaza Ücret Uygulaması satıcılar tarafından gelen tepkiler ve rakiplerin uygulamaları da göz önüne alınarak firma tarafından kaldırıldı.

Buna göre GittiGidiyor tarafından mağaza sahiplerine satışı yapılan Temel Mağaza, Pro Mağaza, Mega Mağaza ve Mega Plus Mağaza seçenekleri kaldırıldı.

Artık mağaza açmak isteyen kullanıcılara 3.000 Adet ürüne kadar ücretsiz ürün açmaya olanak sağlayan Standart Mağaza otomatik olarak tanımlanacak.

3.000 adetten fazla ürünü olan ve bunları GittiGidiyor üzerinden satmak isteyen firmalar ise GittiGidiyor ile iletişime geçerek Mağaza Ürün Sayısında arttırıma gidebilecekler.

 

GittiGidiyor’da Mağaza Açmanın Avantajları Neler?

  • 3 bin adet ürün (çok veya tek adetli) ücretsiz satışa çıkarılabilirsiniz.
  • Ürünlerinizi 30, 60, 180 veya 360 gün süreyle listeleyebilirsiniz.
  • Logo ve kategorileri içeren kişisel bir satış platformuna sahip olursunuz.
  • GittiGidiyor mağazanızdan alıcılarla direk iletişim kurabilirsiniz.
  • Satıcı Performans Paneli’ni ücretsiz kullanılabilirsiniz.

 

Yeni mağaza abonelik paketi

Yeni düzenlemeyle birlikte Temel, Pro, Mega, Mega+ ve Özel mağaza abonelik paketleri yerine ”Standart Mağaza” abonelik paketi ile tüm satıcılarımıza avantajlar tek bir pakette sunulmaktadır.

 

Mağazada kaç adet ürün listelenebilir?

Ücretsiz ”Standart Mağaza”nızı açarak 3 bin adet ürününüzü ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz.

 

Ürünler kaç gün süreyle listelenebilir?

Ücretsiz ”Standart Mağaza” aboneliği ile ürünlerinizi 30, 60, 180 veya 360 gün süreyle satışa çıkarabilirsiniz.

 

3 bin adetten daha fazla ürün listelemek için,

GittiGidiyor kullanıcı adınızı, ad-soyad, telefon numaranızı ve kaç adet ürün listeleyeceğinizi DL-GG-yenimagazakayit@ebay.com adresine iletmenizi veya 0549 823 07 66 numaralı telefondan bize ulaşmanızı rica ederiz.

 

Mağaza sahiplerine ücretsiz mağaza aboneliği tanımlanacak mı?

23 Eylül 2019 tarihinden önce herhangi bir mağaza aboneliği paketi satın alan ve mağaza aboneliği devam eden tüm kullanıcıların kullanımdan kalan mağaza abonelik ücretleri, ödeme yaptıkları kredi kartlarına iade edilerek üyeliklerine 2023 tarihine kadar ücretsiz ”Standart Mağaza” aboneliği tanımlanmıştır.

 

GittiGidiyor’da ilk kez mağaza açanlar ürünlerini nasıl satışa çıkaracak?

Ana sayfada yer alan Satış Yap alanına tıklayarak hazırladığınız ve Listeleme Servisi’ne kaydettiğiniz ürünleri Listeleme Servisi sayfasından toplu olarak satışa çıkarabilirsiniz.

 

Listelemede ”Ekstra Özellikler”in kullanımı ücretli mi?

Listelediğiniz ürünlere eklemek istediğiniz Ekstra Özellikler ücretlidir. Ekstra Özellikler’in ücretleri ürünün listeleme süresine göre değişmektedir.

 

Ekstra Özellikler 30 Gün 60 Gün 180 Gün 360 Gün
Vitrin 4,99 TL 9,98 TL 24,95 TL 49,90 TL
Alt Başlık 0,79 TL 1,58 TL 3,95 TL 7,90 TL
Kalın Yazı 1,99 TL 3,98 TL 9,95 TL 19,90 TL
Facebook Reklam 5,99 TL 11,98 TL 29,95 TL 59,90 TL

 

Toplu Ürün Yükleme

Listeleme Servisi üzerinde yer alan Toplu Ürün Yükleme alanından excel dosyası ve API servisleri ile toplu listeleme gerçekleştirebilirsiniz.

 

API Nedir?

Application Programming Interface, bir uygulamaya ait yeteneklerin, başka bir uygulamada da kullanılabilmesi için yeteneklerini paylaşan uygulamanın sağladığı ara yüzdür.

 

Listelemede API desteği alınabilir mi?

GittiGidiyor API servisleri, firmaların veya bireysel kullanıcıların GittiGidiyor üzerinde yapabildikleri hemen hemen tüm işlemleri (ürün listeleme, mesaj yazma, kargo bilgisi girme vb.), otomatik olarak veya toplu halde yapabilmelerini sağlayan profesyonel bir yazılım altyapısıdır.

Tüm GittiGidiyor kullanıcıları API servislerini ücretsiz olarak kullanabilir. API servislerinin kullanımı, yazılım uygulama ve geliştirme bilgisi gerektirir. Entegrasyon için bu hizmeti sağlayan firmalardan destek alınabilir.

 

Kategoriler
Manşet Ücretler ve Giderler

GittiGidiyor Mağaza Ücretlerine Zam Yaptı, Paket Özelliklerini Güncelledi

Ülkemizdeki Tüketiciden Tüketiciye Satış (C2C) modelinin ilk örneklerinden olan GittiGidiyor satışını yaptığı Sanal Mağaza Ücretlerine zam yaparken bazı paket özelliklerini de değiştirdi.

Yapılan düzenlemeler kapsamında 50 TL olan Temel Mağaza Paketinin aylık ücreti 69 TL olarak güncellenirken Mega+ Mağaza olarak geçen en üst paketin ücreti aylık 1.399 TL’den 2.000 TL’ye yükseltilmiş oldu.

Ayrıca Temel Mağaza kapsamında Ücretsiz olarak sunulan Listeleme İşlemi için de yeni paket kapsamında ücret alınmaya başlanacak. Ücretsiz Listelemeye sahip olabilmek için ise Mega+ adı verilen ve aylık 2.000 TL ödeme yapmanız gereken Mağaza Paketine sahip olmanız gerekiyor.

Dilerseniz Eski ve Yeni mağaza paketlerine, ücretlerine ve sunulan hizmetlere bir bakalım.

 

2017 Yılı GittiGidiyor Mağaza Ücretleri ve Paket Detayları

Alt kısımdaki tablodan 2018 yılı başına kadar GittiGidiyor firması tarafından uygulanmakta olan Mağaza Ücret Tablosuna erişim sağlayabilirsiniz.

 

GittiGidiyor Sanal Mağaza Ücretleri 2018

 

2018 Yılı GittiGidiyor Mağaza Ücretleri ve Paket Detayları

2018 yılı itibari ile yenilenen GittiGidiyor Mağaza Ücretleri için hemen alt kısımdaki tabloya bakabilirsiniz. Ayrıca tabloda paket kapsamında ele alınmayan işlemleri ve bu işlemler için yapacağınız ek ödemeleri de görebilirsiniz.

 

GittiGidiyor Sanal Mağaza Ücretleri 2017GittiGidiyor

 

Paketlere Yapılan Zamlar GittiGidiyor’a Kan Kaybettirebilir

Son dönemde çok fazla varlık gösteremediği için şirket profiline sahip birçok satış birimini N11.com ve daha sonrasında HepsiBurada.com adresine kaptıran GittiGidiyor son yaptığı ücret artışı ile de birçok satış noktasını kaybedecek gibi görünüyor.

N11.com adresi tarafından başlatılan farklı programlar sayesinde hem son kullanıcı direkt olarak bu siteden alışveriş yapmaya başladı hem de satıcı hesabına sahip olanlar buradan gelen satışın daha fazla olmasına bağlı olarak yoğunluklarını bu siteye vermeye başladılar.

Bu kapsamda da pazarda GittiGidiyor sitesinin Kullanıcıdan Kullanıcıya Satış noktasındaki kaybını Sahibinden.com adresi kendi üstüne çekerken Firmadan Kullanıcıya Satış görevini ise N11.com ve HepsiBurada.com üstlenmeye başladı.