Kategoriler
Girişimcilik Manşet

Her Girişimcide Bulunması Gereken 5 Faydalı Alışkanlık

Başarılı bir iş ve başarılı bir özel hayata sahip olmak için her insanın günlük tekrarlaması gereken bazı alışkanlıklar edinmeleri gerekiyor. Alışkanlıklar, bir insanı başarıya götürebildiği gibi aynı zamanda da başarısız olmasına neden olmakta. Günümüzde kısa sürede büyük kitlelere ulaşan start-up fikirlerinin arkasında bazı alışkanlıkların etkili olduğunu görüyoruz. Dünyanın en gözde girişimcilerinin kariyerleri ele alındığında her girişimcide bulunması gereken 5 faydalı alışkanlık hakkında size bazı tavsiyelerde bulunmaya çalışacağız.

Güne Sevdikleriniz İle Başlayın

Güne Sevdikleriniz İle Başlayın

Güne sevdikleri ile başlayan kişilerin daha mutlu, daha huzurlu ve daha neşeli oldukları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Hayatınızdaki en insanlar geçireceğeniz 1 saat, size gün içerisinde doğru kararlar almanıza katkı sağlayacaktır. Sevdikleri ile ufak bir zaman geçiren kişiler, hangi amaç uğruna çalıştıklarını, geleceklerinin nasıl şekillenmesi gerektiği konusunu bir kez daha hatırlayacaktır. Her ne olursa olsun gününüzü sevdikleriniz ile kahvaltı yaparak başlamanızı öneririz.

İşe Giderken Harcadığınız Süreyi Kontrol Edin

İşe Giderken Harcadığınız Süreyi Kontrol Edin

İş ile ev arasındaki mesafe ne kadar kısa olursa olsun bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Birçok start-up sahibinden edindiğimiz bilgiye göre her girişimcide bulunması gereken 5 faydalı alışkanlık içerisinde süre kontrolünün oldukça önemli olduğunu gözlemledik. İşe giderken harcadığınız süre içerisinde boş durmamak gerektiğini, bu yolculuk içerisinde basit işlerinizi halledebilir, telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ufak İşler İle Uğraşmaktan Kaçının

Ufak İşler İle Uğraşmaktan Kaçının

Yukarıki bölümlerde iş ile ev sarasında geçireceğiniz süre içerisinde ufak işlerinizi halledebileceğinizi dile getirmiştik. Bununla beraber iş yerine girmeniz ile beraber artık kendinizi ufak işlerden kesinlikle uzak tutmanızı istiyoruz. Mail kontrolü, günlük program oluşturma gibi basit işler için kendinize bir asistan tutabilirsiniz. Masraftan kaçınmak için kendinize sanal asistan tutabilirsiniz.

Çalışanlarınız İçin Daima Ulaşılabilir Olun

Çalışanlarınız İçin Daima Ulaşılabilir Olun

Başarılı bir girişimdeki en önemli etkenlerden birisi de ekiptir. Sahip olduğunuz ekibe ne kadar değer verirseniz o kadar iyi bir geri dönüşüm alırsınız. 2 kişiden oluşan bir çalışma kadronuz dahi varsa bir ekip ruhu katmak için daima çalışanlarınız ile bir arada olmaya özen gösteriniz. Telefon numaranız başta olmak üzere birçok özel iletişim aracınız çalışanlarınıza açık halde olmalıdır.

Kendinize Zaman Ayırın

Kendinize Zaman Ayırın

Ne kadar yoğun tempoda çalışırsanız çalışın muhakkak gün içerisinde kendinize bir zaman ayırmanız gerekiyor. Birçok kişi, her girişimcide bulunması gereken 5 faydalı alışkanlık içerisine bu maddeye özellikle değinmemiz gerektiğini dile getirdi. Önemli bir toplantı ya da iş görüşmesi öncesinde muhakkak 30 dakika da olsa gücünüzü toplayacak bir zamana ihtiyacınız olacaktır.