Kategoriler
Ek İş - Evden İş İş Fikirleri Manşet

Evde Domates Kurutma İşi İle Para Kazanma

Özellikle yaz sezonu içerisinde oldukça uygun fiyatlar ile satılan domates, sofralarımızın en temel gıdalarından birisi haline geliyor. Kendilerini evde domates kurutma işi ile geliştiren kişiler, düzenli olarak her gün sebze ve meyve hallerine giderek domates almaya çalışmalıdır.

Son yıllarda artan maliyetler nedeni ile birçok firmanın birçok işini evde ek iş arayan kişilere dağıttığını görüyoruz. Evde yapılacak iş listesinin her geçen gün genişlediğini, bireysel ve kurumsal seçenekler ile oldukça büyüme yakaladığını görmekteyiz. Bu yazımız içerisinde evde domates kurutma işi hakkında bilgiler vererek bu iş üzerinden elde edilebilecek kazançlar hakkında paylaşımlarda bulunmaya çalışacağız. Biliyorsunuz ki son yıllarda ülkemizin bitkisel ve doğal tarıma ayrı bir ilgi gösteriyor. Bu nedenle evde doğal bitkisel çalışmalar yapmak güzel bir gelire sahip olmanıza katkı sağlamakta.

Özellikle yaz sezonu içerisinde oldukça uygun fiyatlar ile satılan domates, sofralarımızın en temel gıdalarından birisi haline geliyor. Kendilerini evde domates kurutma işi ile geliştiren kişiler, düzenli olarak her gün sebze ve meyve hallerine giderek domates almaya çalışmalıdır. Uygun fiyatlar ile hallerden satın alınan domatesleri kurutarak Aralık ayına kadar korunaklı bir şekilde saklaması gerekiyor. Domates kurutma işlemini internet üzerinden izlediğiniz videolar ile kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz

 

 

Evde Domates Kurutma İşi Ne Kadar Kazandırır?

Düşük sermaye ile yapılabilecek olan evde domates kurutma işi kısa zamanda güzel gelirler getirmektedir. Kuruttuğunuz domatesleri bölgenizde bulunan tüm perakende merkezlerine satabilirsiniz. Kuruttuğunuz domateslerin elinizde kalma gibi bir durumu asla olmamaktadır. Bu sektörden elde edilebilen gelir hakkında şu şekilde bir hesaplama yapabiliriz. Yaz aylarında domatesin kilosu 50 kuruşa kadar düşmektedir. Hatta bazı bölgelerde 3 kilo domatesin 1 lira gibi cüzi miktara satıldığı görülmekte.

Bu tutarlar üzerinden satın alınan domatesleri, evde domates kurutma işi ile istenilen şekilde kurutarak Aralık, Ocak ayına kadar bekletin. Kış aylarında kurutulmuş domatesin kilosu 4 liradan başlayan fiyatlar ile satılmaktadır. Bazı şehirlerde kurutulmuş domatesin kilosu 6 TL ile 8 TL arasında dahi olabilmektedir. Burada yüksek bir kar marjı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir  Diyemse Diyet Yemek Servisi Yurtiçi Bayilikleri Veriyor

Yaş domates ile kuru domates arasında gramaj farkı olmasından dolayı evde domates kurutma işi içerisinde kazanç kurutulan domates miktarına göre değişiklik göstermektedir. En kötü durumda dahi kurutulmuş domates üzerinden %300 gibi bir kazanç elde edilebilmekte. Bu konumuz sizlere evde ek iş konusundan ziyade sizlere bir iş fikri olarak görülmesi daha uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir