Kategoriler
İş Fikirleri Manşet Sermayesiz İş Fikirleri

Evde Meyve Kurutma İşi İle Para Kazanın!

Elbette 0 para ile bir iş kurmanızın mümkün olmadığını sizlerde biliyorsunuz. Minimum sermaye ile maksimum kazanç elde etmek isteyen birçok kişi gibi sizlere bu yazımız içerisinde meyve kurutma işi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sermayesiz yapılacak işler konusunda bir arayış içerisinde iseniz sizlere birkaç öneride bulunmaya çalışacağız. Elbette 0 para ile bir iş kurmanızın mümkün olmadığını sizlerde biliyorsunuz. Minimum sermaye ile maksimum kazanç elde etmek isteyen birçok kişi gibi sizlere bu yazımız içerisinde meyve kurutma işi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Özellikle ev hanımları, yapacak bir iş arıyorlar ise meyve kurutma işi oldukça güzel bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Yaz aylarında pazara girdiğinizde burnunuza buram buram meyve kokularının geldiğini hissedersiniz. Yaz aylarında hissedilen bu kokuları kış aylarında hissetmemiz mümkün değildir. Birçok üretici, kış aylarında meyve yenilebilmesi için yaz aylarında meyve kurutma işlemi yapmaktadır. Özellikle Anadolu’nun birçok şehrinde insanların meyve kurutma geleneğine sahip oldukları görülmekte.

 

 

Meyve Kurutma İşi Para Kazanma

Ev hanımları başta olmak üzere evde meyve kurutma işi ile para kazanmak isteyen kişilerin öncelikle bol güneş alan balkon, bahçe, çatı gibi alanlara ihtiyacınız olacaktır. Kurutmak için tercih edebileceğiniz meyveler;

  • Kayısı
  • Erik
  • Muz
  • Şeftali
  • Üzüm
  • Armut
  • İncir

Yukarıda yer alan meyveler eğer bölgenizde üretilen meyveler ise oldukça şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Meyvelerin üretildiği bölgelerdeki satış rakamları diğer şehirlere göre oldukça düşük fiyatlarda olmaktadır. İlk etapta birkaç meyve üzerinden ilerlemenizi öneririz. Bütçenizi doğru bir şekilde ayarlayarak uygun fiyattan maksimum oranda almanızı istiyoruz. Yaz aylarında alacağınız yaş meyveleri ilk olarak kurutma aşamasından geçirmeniz gerekiyor. Unutmayınız ki yukarıda belirttiğimiz her meyvenin kurutum işlemi birbirlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Yazımızın buraya kadar olan kısmı içerisinde evde meyve kurutma işi ile para kazanma hakkında ufak bilgiler vermeye çalıştık. Yaz aylarında kurutulan meyveleri ortalama olarak Aralık ayına kadar saklamanızı öneririz. Kurutulmuş olan ürünlerinizi başta organik ürünler satan mağazalar başta olmak üzere aktarlara, kuru meyve tezgahlarına satabilirsiniz. Yaz aylarında almış olduğunuz bir üründen ortalama olarak kilogramda 5 kat kazanç sağlayabilirsiniz. Yaş meyve ile kurutulmuş meyve arasında yer alacak gramaj farkını hesaba katarak çalışmanızdan ne kadar kazanç elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ülkemizde yukarıda belirttiğimiz meyvelerin dışında kurutma işlemi yapılan . onlarca hatta yüzlerce meyve bulunduğu biliniyor.

İlginizi Çekebilir  Güvenpınar Su Bayilik Başvurusu ve Başvuru Şartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir