Kategoriler
İlginç İş Fikirleri İş Fikirleri Manşet

Fatura Ödeme Merkezi Açma

Birçok kişinin ön yargı ile yaklaştığı bu merkezler, ilk başta güvenduygusu oluşturarak yüklü dolandırıcılık girişimlerine de imza atmışlardır. Bu yazımızda temiz bir kazanç elde etmek isteyen kişiler için fatura ödeme merkezi açma işinden nasıl gelir elde edebileceklerini dile getirmeye çalışacağız.

Düşük sermaye ile yapılacak işler, son yıllarda birçok kişinin en çok araştırdığı konular arasında yer almakta. Bir zamanların en efsane iş fikirleri arasında yer alan fatura ödeme merkezi açma işi yeniden hayata geçirilmeye başlandı. Birçok kişinin ön yargı ile yaklaştığı bu merkezler, ilk başta güven duygusu oluşturarak yüklü dolandırıcılık girişimlerine de imza atmışlardır. Bu yazımızda temiz bir kazanç elde etmek isteyen kişiler için fatura ödeme merkezi açma işinden nasıl gelir elde edebileceklerini dile getirmeye çalışacağız.

Fatura ödeme merkezi açmak için öncelikle 15 – 20 metrekare genişliğinde bir dükkana ihtiyacınız olacaktır. Seçeceğiniz dükkanın işlet cadde ya da insanların yoğun olarak geçtiği bölgelerde olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Dükkanın fazla büyük olması sizlere herhangi bir avantaj meydana getirmeyecektir.

Dükkanınızı ister bireysel olarak yapabilir, isterseniz ise herhangi bir firmadan bayilik alarak yürütebilirsiniz. Bu yazımızda kendi işini kuracaklara öneride bulunacağız. Bayilik alma üzerinden bilgi bu yazıda yer almayacaktır.

Fatura Ödeme Merkezi Açma

Fatura Ödeme Merkezi Nasıl Açılır?

Fatura ödeme merkezi açma son zamanlardaki en iyi iş fikirleri arasında yer almaktadır. Bu tarz bir işe sahip olmak için 2 adet bilgisayar, POS Cihazı, internet bağlantısı ve  müşteriler için koltuk ve masa ihtiyacınız bulunmaktadır.

Bu sektör üzerinden elde edilen gelir tamamen komisyon üzerinedir. Başta elektrik faturası olmak üzere doğalgaz, su, internet, telefon faturaları bu birimler üzerinden ödenebilmekte. Fatura ödeme merkezleri, ödeyecekleri her fatura üzerinden 2 TL gibi komisyon almaktadır.

Bu komisyon sizlere düşük gibi gelse de dükkanın seçileceği konuma göre günlük 200’den yakın fatura ödeyebilirsiniz. Bu sektöre girecek kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar;

  • Güven, bu sektördeki en önemli hususlar arasında yer almaktadır. Öncelikle müşterilere karşı güvence vermeli, herhangi bir şikayet almamaya özen göstermelisiniz.
  • Birçok kişi, faturalarını genellikle son ödeme gününde getirecektir. Olumsuz yorumlar ile karşılaşmamak adına son gün gelen faturaları dahi zamanında ödeyebilmelisiniz.
  • Müşterilerinizin size daima ulaşabilir olmaları gerekmektedir. Telefon numarası, WhatsApp, sosyal medya ya da internet sitesi gibi alanlarda sürekli aktif olmaya çalışın.
  • Kartvizitler bastırarak bulunduğunuz bölgedeki tüm insanlara erişmeye çalışın. Müşteri sayısında meydana gelecek her artış size düzenli gelir getirecektir.
İlginizi Çekebilir  Deanna Jump Ders Notlarını Satarak 1 Milyon Dolar Kazandı

“Fatura Ödeme Merkezi Açma” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir