Kategoriler
Editörün Seçimi Girişimcilik Manşet

Girişimciler Girişimlerini Neden Seviyor? 120 Girişimci Girişimcilik Motivasyonlarını Açıkladı

Business New Daily tarafından 120 Girişimciye işini neden sevdikleri sorulmuş. Ve işte 120 Girişimciden gelen motivasyon yüklü cevaplar.

Business New Daily tarafından 120 Girişimciye işini neden sevdikleri sorulmuş. Ve işte 120 Girişimciden gelen motivasyon yüklü cevaplar.

Her girişimci için Kendi İşini Kurmak veya Bir İşe Girişmek için farklı sebepler ve farklı motivasyon kaynakları olabilir.

Kimisi yıllarca yaptığı işten o kadar sıkılmıştır ki artık kendi işini yapmak istemiştir. Kimisi ise aç kaldığı günlerine geri dönmemek için işine sıkı sıkıya sarılmıştır.

Kısacası her girişimin arkasında birbirinden farklı şeylerden güç alan, kendine bir yol çizen bir veya birden fazla girişimci yer alıyor.

Business New Daily tarafından hazırlanan bu listede ise 120 farklı girişimcinin bu yola neden çıktıkları veya kendileri için neyi hedefledikleri sorusuna cevap buluyor olacaksınız.

 

Neden Girişimci Oldunuz?

 

“Girişimci olmayı seviyorum, çünkü kendi hayatımı kendim düzenleyebiliyorum. İki çocuk annesi olarak müşterilerime randevu verirken çocuklarımın okul ve spor programlarıyla doktor görüşmelerine öncelik verebiliyorum.”

Stacy Haynes // Little Hands Family Services  // CEO

 


“Girişimci olmak size bir tutku için hesaplanmış risk alma fırsatı verir.”

Francesco Clark  //  Clark’s Botanicals  //  Kurucu

 


“Girişimci olmanın en iyi yanı sürekli kendimi keşfetmeme izin vermesi. Her gün yaptığım işe olan tutkumu, zor durumlardaki direncimi ve esnekliğimi yeniden keşfediyorum.”

Alexandra Pierson  //  Springpop  //  Kurucu

 


“Kendi işimi yapmayı seviyorum, çünkü her zaman ilerleme kaydedebileceğimi hissediyorum. Bu bir blog yazısı olabilir, sosyal medya hesabını yönetmek olabilir, yeni organizasyonlara ulaşmak olabilir. Yani beni meşgul edecek bir şey her zaman var.”

Claire Coder  //  Aunt Flow  //  CEO ve Kurucu

 


“Girişimci olmak harika bir duygu, çünkü kendi kaderini kendin belirliyorsun. Daha çok para kazanmak istiyorsan daha çok çalış ve isteğin gerçekleşsin.”

Natalie Bidnick Andreas  //  Dijital İçerik Pazarlama

 


“Girişimci olmanın en iyi yanı bir şeyi sıfırdan yaratabilmek. Müşterilerime ve çalışkan profesyonellere her gün yeni programlar ve fikirler sunuyorum.”

Kristi Daniels  //  Thrive 9 to 5  //  Kurucu

 


“İstediğim yere seyahat edebiliyorum. İstediğim kişilerle gezebiliyorum. İstediğim şeylerin fotoğrafını çekebiliyorum ki bu benim en büyük tutkularımdan biri.”

Caleb Beal  //  One Story Road  //  CEO ve Kurucu

 


“Kapıda kendi ismimin olması kadar beni daha sıkı çalışmaya yönlendiren bir şey olamaz. Bir iş yönetmek, yani başka insanların durumlarından ve gelirlerinden sorumlu olmak bana dünyanın en çalışkan insanı olma motivasyonunu ve disiplinini sağlıyor.”

Natalie Zfat  //  The Social Co.  //  Kurucu Ortak

 


“Bence girişimci olmak harika bir şey, çünkü ihtimallerin sonu yok. İstediğin kadar yaratıcı ve yenilikçi olabilirsin. Üstelik bunun mükâfatını da alırsın.”

Anneliece Velasco  //  Fred Astaire Dance Studio of Smithtown  //  Kurucu

 


“Girişimci olmak, bana başarıyı kendimce tanımlamamı sağlıyor. Bir masa başında belirli bir süre oturmam, belli bir sayıda proje üstünde çalışmam ve aylık bir hedefi tutturmam gerekmiyor.”

Danielle Tate  //  MissNowMrs.com  //  CEO

 


“Girişimci olmak müthiş bir şey, çünkü bir fırsatı çabucak değerlendirmek mümkün oluyor bu sayede. Kurumsal iş hayatımda fırsat yok olana dek karar alınamıyordu. Karar alma mekanizması oldukça hantaldı.”

Peter Pierce  //  Hampton Salt Co.  //  CEO ve Kurucu

 


“Girişimci olmanın en güzel yanı, kendinizden daha büyük bir şeye katkıda bulunmaktır. Girişimciler sorun çözerler ve insanların ihtiyaç duyduğu ürünleri ve hizmetleri sunarlar. İyi para kazanmak da bunu takip eder elbette. Ancak dünyayı görmek istediğiniz hale getirmeye çalışmak çok daha tatmin edici.”

Matt Wilson  //  Under30Experiences  //  Kurucu Ortak

 


“Benim işim %100 online. Bu nedenle istediğim ülkede yaşama serbestliğine sahibim. Bu da benim zihnimi açıyor, yeni diller öğrenmemi sağlıyor, dünyayı çok az kişinin yapabildiği kadar tecrübe edebiliyorum.”

Jill Loefler  //  DreamExploreInspire.com  //  Kurucu

 


“Bir şirketin kurucu olmanın en güzel yanı benim değerlerimi destekleyen bir kültür yaratmak.”

Jessica Greenwalt  //  Pixelkeet  //  Kurucu

 


“Girişimci olmak muhteşem bir şey, çünkü kendinizi istediğiniz gibi serbest bırakabilirsiniz. Bu zihin serbestliği de yaratıcılığınızı inanılmaz derecede körükler.”

David Farley  //  Luxi  //  CEO

 


“Günün sonunda, girişimci olmanın en güzel yanı beni daha iyi bir insan yapmasıdır. Yeni şeyler öğrenmeye, yenilik yapmaya, zorluklara alışmaya, uyum sağlamaya yönlendiriyor. Dünyadaki hiç kimse benim kadar sıkı çalışmıyordur, buna rağmen kendimi geliştirmeyi sürdürüyorum.”

William Kehler  //  Manhattan Moonshine  //  Kurucu

 


“Girişimci olmak içinizdeki arzuları gerçekleştirmek gibi bir tatmin sağlar. Bu tür bir tatmin, yalnızca işinizde ilerlediğiniz zaman ortaya çıkar.”

Cody Miles  //  Brandcave  //  Kreatif Direktörü

 


“Girişimci olmak bana önce hayal edemeyeceğim bir kariyere sahip olma imkânı vermiş durumda.”

Lisa Spector  //  Through A Dog’s Ear  //  Kurucu Ortak

 


“Elde ettiğiniz başarıyı patronun görmesini ve zam yapmasını beklemiyorsunuz. Başarıyı elde ettiğiniz anda zaten kazanmış oluyorsunuz. Mükâfatı hemen elde ediyorsunuz.”

Rebecca Bennett  //  CityFitLA  //  Kurucu

 


“Kendi markamı birkaç ay öyle kurmuş biri olarak girişimci olmanın en güzel yanının şahane ve güçlü kadınlarla tanışmak ve sohbet etmek olduğunu söyleyebilirim.”

Crystal Etienne  //  PantyProp  //  CEO ve Kurucu

 


“Girişimci olmanın en sevdiğim yanı size verdiği fark yaratma hissi olduğunu düşünüyorum. Gerçekten bir şey üretiyorum; başkaları adına dosyaların, kâğıtların arasında kaybolmuyorum.”

Duke York  //  Punto Space  //  Kurucu Ortak ve Finans Direktörü

 


“Yeni işe aldığım kişileri eğitmek, onların gelişim göstermelerini izlemek ve daha sonra şirketin üst düzey yöneticileri olmasını görmek çok tatmin edici bir şey.”

Joan Wan  //  CloserIQ  //  CEO ve Kurucu

 


“Bence günün içinde inanılmaz derece çalışmış olduğunu bilmek büyük bir gurur ve neşe kaynağı.”

Ron Perry  //  egniteBIZ  //  Kurucu

 


“Ben içine kapanık bir insanım. İnsanlarla kendi yöntemimle etkileşim kurmaktan keyif alıyorum. Girişimci olmak beni ofis uygulamalarından ve zaman kaybı olan toplantı ve telekonferanslardan kurtardı.”

Kristin Bales  //  KJB Writing Services  //  Kurucu

 


“Çalışma saatlerime kendim karar verebiliyorum. Dünyanın dört bir yanından şahane insanları ekibime alabiliyorum. Şirketin kurucusu olarak şirketin büyüdüğünü gözlemliyorum. Bundan daha heyecan verici ne olabilir ki?”

Carina Tannenberg  //  Bed of Nails  //  Sahibi

 


“Kendi işimin patronu olmanın en sevdiğim yanı hayatımı kendi önceliklerime, enerjime ve çalışma ritmime göre dizayn edebilmem.”

Elene Cafasso  //  Enerpace  //  Kurucu ve Genel Müdür

 


“Sosyal bir girişimci ve tasarımcı olarak girişimciliğin ve tasarımın toplumsal değişikliğe yol açabileceğine ikna olmuş durumdayım ve bu durum beni motive ediyor.”

Collen Clines  //  Anchal Project  //  Kurucu Ortak ve CEO

İlginizi Çekebilir  Girişimciliğin ve İş Kurmanın İlk Adımları Ne Olmalıdır?

 


“Girişimciliği bir laboratuvar görüyorum. İş fikirlerimi ise bu deneyde kullanılan malzemeler olarak değerlendiriyorum. İşler yolunda gittiği sürece bu malzemelerimi kullanma özgürlüğüne sahibim.”

Neera Mehta  //  Red Crackle  //  Kurucu Ortak ve CEO

 


“Asla işe gidiyormuş gibi hissetmiyorum. Sevdiğim işi yaptığım için bunu iş olarak görmüyorum.”

Darci Upham  //  CruiseOne  //  Tatil Uzmanı ve Franchise Sahibi

 


“Bana göre bu işin en keyifli kısmı işinizi tüm yönleriyle bilmek, bilmediğiniz alanlarda uzman kişilerden yardım almak, fikirlerinizin filizlenmesini izlemek, kimseden emir almadan hareket etmektir.”

Chris Forlayan  //  MallforAfrica  //  CEO

 


“Girişimcilerin kendine göre bir enerjisi vardır. Şahsen bu kurumsal şirketlerdeki durumdan çok farklı. Girişimciler olarak günden güne iyiye gideriz.”

Mike Solow  //  Idea Harvest  //  Kurucu Ortak ve CEO

 


“Hepimiz hayvanat bahçesindeki aslan ve onun steplerdeki kuzeniyle ilgili hikâyeyi duymuşuzdur. Ben kendi yiyeceğim için koşmayı, 100 metrekarelik bir alanda önüme et atılmasına tercih ederim.”

Kyle Eschenroeder  //  StartupBros  //  Kurucu Ortak

 


“Hayvan krallığında özel ve biriciğiz, çünkü bizim geleceği görme ve başarma yeteneğimiz var. Girişimci olmaksa istediğin geleceği yaratmana olanak verir.”

Spencer Thompson  //  Sokanu  //  CEO ve Kurucu

 


“Şirketimizin sunacağı ikramiyelere karar veririz. Elbette tatil ve sağlık sigortası da buna dâhildir. Ancak çalışanlarımızı eğlendirmek için keyifli şeyler de yaparız.”

Shannon Stull Carrus  //  Who Is Carrus  //  Şirket Ortağı ve Kreatif Direktör

 


“Çocuklarım benim başarısızlığımı da başarılarımı da görüyor. Bu durum onlara azim ve kararlılığın gücüyle ilgili güzel hayat dersleri veriyor.”

Deborah Stallings Stumm  //  Super Moms 360  //  Kurucu ve Başkan

 


“Kendi işimi kurmak güven verici, zorlu ve heyecanlı oldu. Zorlukları aştıktan sonra büyümeye başladım ve bu beni harika hissettirdi! Kendi işimin patronu olmayı seviyorum. Mesleki ve insani açıdan geliştiğimi görmek beni mutlu ediyor.”

Whitney Carpenter  //  Billwood Properties  //  Şirket Sahibi

 


“İşlerimi kontrol edebildiğim için girişimci olmayı seviyorum. Kontrolün olumsuz bir çağrışımı var ancak kontrol güçlü ve harika bir şeydir.”

Felena Hanson  //  Hera Hub  //  Kurucu

 


“Bir girişimci olarak topluma bir değer kazandırırsınız. Bir ürün ya da hizmet sizin vesilenizle dünyada kendine yer bulur.”

Mike Oeth  //  OnSip  //  CEO

 


“Girişimci olmak için en iyi sebep dünyada fikirlerin çarpışmasından daha adil bir şeyin olmamasıdır. “Yaşa ve öl” anlayışı sizin içinizdeki tutkuyu, açlığı ve korkuyu uyandırır. Bu da sizin yaşadığınızı daha net şekilde anlamanızı sağlar.”

David Yang  //  Full Stack Academy  //  Kurucu Ortak ve Baş Eğitmen

 


“Kendime canın cehenneme diyebilirim ve kovulmaktan korkmam.”

MJ Pedone  //  Indra Public Relations  //  Kurucu ve CEO

 


“Girişimci olmak bana Filipinler’deki insanlarla yeniden ilişki kurmak ve onlara yardım etmek için büyük bir fırsat verdi. Aynı zamanda kendi kökenimi ve kültürümü yüceltmemi sağladı.”

Tessa Yutadco  //  My Prime Skin Care  //  Kurucu ve CEO

 


“İnsanlar olarak yeni tecrübeleri severiz ancak ofisteki çalışma kabinlerimizde kaldıkça yeni şey tecrübe etmemiz pek olanaklı değildi. Kendi işinizi kurduğunuzda bu durum değişir. Sürekli yeni zorluklar ve tecrübeler yaşarsınız.”

James Brezenger  //  Brezenger Group  //  Şirket Sahibi

 


“Patronum bana sınırı aşmamam gerektiğini söylediğinde başka bir şey yapmak zorunda olduğumu gördüm. İşte o gün kendi şirketimi kurmam gerektiğini anladım.”

Brittany Ringersen  //  Lighthouse Recovery Institute  //  Kurucu ve CEO

 


“Girişimciliğin en iyi yönü ektiğin kadarını biçmen. Ne kadar çalışırsan karşılığını o kadar alırsın.”

Elizabeth Henson  //  Elizabeth Henson Photos  //  Şirket Sahibi

 


“Girişimciliğin en iyi yanı “benim şirketim” diyebilmektir.

Brian Pfeiffer  //  Design a Tea  //  Kurucu ve CEO

 


”Girişimci olmanın en çok, geniş bir skaladaki şirketlerle ve insanlarla etkileşime geçebilme ve onlardan bir şeyler öğrenebilme imkânını sağlamasını seviyorum.

Linda Pophal  //  Stratejic Communications  //  Şirket Sahibi

 


“Cuma günleri çalışanlarıma maaş çeklerini verirken çok tatmin oluyorum. 15 çalışanı olan küçük bir şirketim var. Bu nedenle tüm çalışanlarımı yakinen tanıyorum ve onlarla konuşmayı seviyorum. İnsanların geçimlerini sağlamak için bana ihtiyaç duymaları bana motivasyon sağlıyor.”

Priyanka Murthy  //  Arya Esha  //  CEO ve Baş Tasarımcı

 


“Girişimci olmanın en güzel yanı şirketimi ve beni temsil edebileceğini düşündüğüm kişileri işe almak. Şirketimi konumlandırma konusunda kontrol sahibi olmak benim için önemli.”

Susan Baxter  //  Hire a WingWoman  //  CEO ve Başkan

 


“Asla sıkılmam, çünkü sürekli bir şeyleri daha iyi hale getirmek üzere çalışıyorum. 30 yıl çalışıp emekli olunacak bir iş değil. Yüzlerce farklı alanda bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Kimi iyi kimi kötü sonuçlanıyor ama aralıksız öğrenmeye devam ediyorum.”

Jim Belosic  //  ShortStack  //  CEO

 


“Maaşlı çalışan olarak yemek tarifindeki bir malzemesinizdir. Hangi yemeğin pişeceğinden haberiniz olmaz. Ancak girişimci olarak dilediğiniz menüyü hazırlama özgürlüğünüz vardır.”

Karen Swim  //  Words for Hire  //  Şirket Sahibi

 


“Bence girişimci olmanın en iyi yanlarından biri dünyanın geleceğini şekillendirmeye katkı sağlamanızdır. İster bir ürün sunun, ister bir servis; insanların hayatında büyük bir etki bırakabilirsiniz.”

Tim Segraves  //  Revaluate  //  Kurucu ortak

 


“Kime nasıl yardım edebileceğime karar vermeyi seviyorum. Müşterilerimi ben seçerim çünkü onlarla kişisel olarak bağdaşırım. Bu nedenle çözdüğüm sorunlar hem ilginç hem de keyiflidir. Sorunları çözerken yaratıcı olurum. Maaşlı çalışan olarak bunu yapmak daha zordur.”

Matt Becker  //  Mom and Dad Money  //  Kurucu

 


”Otantik, anlamlı ve sürdürülebilir bir kurumsal kültür oluşturma fırsatınız vardır!”

Jill Butler  //  RedKey Realty  //  CEO

 


“Girişimciliğin en güzel yanı birçok tutkulu, başarılı, yetenekli kişiyle tanışmaktır. Kendi şirketimin başarılı olması için çabalamasaydım ve konfor çemberinden çıkmaya çalışmasaydım bu muhteşem insanlarla asla tanışamazdım.”

Dana River  //  Dana Rivera Film  // Şirket Sahibi

 


“Girişimcilik bana çocuklarımın okuldaki gösterilerine katılma olanağı veriyor. Sabah 9 akşam 5 tarzı kurumsal bir iş buna müsaade etmezdi.”

Angelica L. Cox  //  The Wizor  //  Şirket Sahibi ve Yönetici

 


“Girişimciliğin en iyi yanı kafa dengi kişilerle çalışarak dünyaya bir iz bırakabilmektir.”

Tiffany Mason  // Mason Coaching and Consulting  //  Kurucu ve CEO

 


“Beyin başrolde. İşi etkileyecek kararlar almak durumundayım; yeni şeyler öğrenmek ve düşünmek zorundayım. Yeni şeyler öğrenip deneyler yapmak, görev tanımı belli kurumsal bir işten çok daha ilginç.”

David McKeegan  //  Greenback Expat Tax Services  //  Kurucu Ortak

İlginizi Çekebilir  2019 Yılı Bilirkişi Ücret Tarifesi – 2019 Yılı Bilirkişi Ücretleri

 


“İş yerime köpeğimi getirebiliyorum ve tişört giyebiliyorum. Ancak girişimciliğin esas güzel yanı gereksiz kurallar ve kısıtlamalarla uğraşmıyor oluşum. Şirketi bu yüzden istediğim gibi tasarladım.”

Ryan Farley  //  Lawnstarter  //  Kurucu Ortak

 


“Girişimci olmanın sevdiğim yanlarından biri medyada görünmek. Tüm günü reklam kampanyasını düzenlemenin ya da bilgisayarla ilgili bir problemin çözümüyle geçirmenin verdiği onaylanma hissi çok keyif verici.”

Steve Silberberg  //  FitPacking  //  Şirket Sahibi ve Rehber

 


“Girişimciliğin en sevdiğim yanı, müşterilerin bana onların hoşuna giden, onları heyecanlandıran, hayat kalitelerini artıran bir iş yaptığımı söylemesidir.”

Adi Bittan  //  OwnerListens  //  Kurucu Ortak ve CEO

 


“Hayatının sonuna kadar aynı kariyerin peşinde gitme tuzağına düşmedim. Yazı ve pazarlama işlerimi büyütmeye devam ediyorum. Ancak başka bir iş yapmaya karar verecek olsam keşfedilecek onlarca fırsat var.”

Dan Thornton  //  TheWayoftheWeb.net  //  Kurucu

 


“Ülke ve dünya çapında birlikte çalıştığım şahane insanları seviyorum.”

Shel Horowitz  //  Green and Profitable  //  Kurucu

 


“Kendi kararlarımı verme hürriyetine sahibim, ister doğru isterse yanlış kararlar olsun. Kimseden izin ya da onay almak zorunda değilim.”

David Murdico  //  Supercool Creative Agency  //  Kreatif Direktör ve Partner

 


“Kendi işimde çalışmanın açık ara en iyi yönü çalışırken pijama giyebilmektir!”

Liz Scully  //  Rethink Central  //  CEO

 


“Kendi topluluğum içinde gerçek bir etki yapabiliyorum. Bu gerçekten büyük bir mükâfat.”

Jamie Broderick  //  Network Now Connections  //  Kurucu

 


“Tutkulu olduğum işi yaparken aynı zamanda gerçek hayatın içinde işletme yüksek lisansı yapıyor olmaktan dolayı mutluyum.”

Emerson Tymor  //  Philosophie  //  Kurucu Ortak

 


“İstediğim kadar risk alabilirim, istediğim kadar yaratıcı olabilirim. Başka birinin adına çalıştığınız zaman o kişinin tutkuları uğruna çalışırsınız. Ben kendi tutkularım için çalışıyorum. Kendi yolumu kendim çiziyorum.”

Melisa Tropeano LaTour  //  The MTL Communications Group  //  Kurucu ve Başkan

 


“Uzun günler ve meşgul haftalar bu işin olmazsa olmazı. Ancak geri dönüp neler başardığınıza baktığınızda her şeyin bir anlamı olduğunu görürsünüz. Her şey bir değer yaratmakla ilgilidir. Patronunuzu ya da görünmeyen şirket sahibini zengin etmek için heba olmazsınız.”

Travis Bennett  //  Studio Digital  //  Yönetim Direktörü

 


“Birkaç startup’ın eski CEO’su olarak gelecek neslin yetişmesine yardım ediyorum.”

Thomas Frank  //  Center for Entrepreneurship at the University of Michigan  //  Direktör

 


“Bence girişimcilik kadınların için en iyi kariyer seçimi. Bu sadece kişisel olarak değil, toplumsal olarak da doğru. Girişimciliğin verdiği bağımsızlık, kendine güven, kişilik, finansal sürdürülebilirlik, eğitim ve en önemlisi benlik algısı kalkınmanın damlama teorisine son derece uygundur.”

Patty Kennedy  //  Kennedy Spencer  //  CEO

 


“Her günümün hafta sonu gibi geçmesini seviyorum. Sevdiğim işi yapıyorum, müşterilerim harika insanlar. İstediğim zaman alışverişe, arkadaşlarımla buluşmaya, sinemaya gidebiliyorum.”

Monique Lewis  //  Monique Lewis Management  //  Şirket Sahibi

 


“Bence kendi başarından ya da başarısızlığından sorumlu olmak önemli. Maaşlı işte üst düzey olmaktansa kendi işimde orta seviyelerde olmayı tercih ederim.”

Don Bishop  //  Affiginent  //  Başkan

 


“Sevdiğin işi yapmak gerçekten büyük bir artı, özellikle kendi işinde çalışmak daha büyük bir artı. Ancak benim en sevdiğim şey kendi başarımı takip edebiliyorum oluşum. Maalesef başarının rakamlarla, iş gününü kaçırmamakla, müşteriyi bağlamakla alakalı olduğu öğretildi bize. Ancak benim başarı tanımım her gün bir oyun planıyla kalkmak ve onu gerçeğe dönüştürmektir.”

Vannessa Wade  //  Connect the Dots  //  Şirket Sahibi

 


“Bir zamanlar patron şikâyetleriyle uğraşıyordum. Birbiriyle alakası olmayan şeyleri birleştiriyordum. Sonra emir-memur ilişkisinin olduğu kurumsal hayatın bana göre olmadığı anladım. Bağımsız bir marka stratejisti olarak yüreğimden gelen şeyleri birleştiriyorum artık. Buna da yaratıcı ve stratejik düşünme deniyor.”

Lisa Merriam  //  Merriam Associates  //  Başkan

 


“Bundan başka bir şey yapamam. Eğitim hayatım oldukça kötüydü. İmla kurallarını bilmem, matematikten anlamam.  Kurumsal hayatta yükselmeye çalışmak bana göre değildi.”

Beret Kirkeby  //  Body Mechanics Orthopedic Massage Therapy  //  Kurucu

 


“Girişimciliğin en sevdiğim yanı insanların hayatını değiştirebilme fırsatıdır.”

Havona Madama  //  KidKlass  //  Kurucu ve CEO

 


“Kendi işinin patronu olmanın en sevdiğim yanı istediğim gibi giyinmek. Bazen sadece iç çamaşırım üzerimdeyken müşterilerin sorunlarını ve pazarlama işlerini halledebiliyorum.”

Lisa Cash Hanson  //  Snuggwugg   // CEO

 


“Yaptığınız işi severseniz o işte fark yaratabilirsiniz. İşin etki kapasitesini anlarsanız o artık iş değildir. O bir tutkudur, bir misyondur.”

Louis Altman  //  GlobaFone Satellite Communications  //  Kurucu ve CEO

 


“Her gün spor salonuna gitmek ritüelim haline geldi. Hayatımda hiç bu kadar fit olmamıştım.”

Lori Cheek  //  Cheek’d  //  Kurucu ve CEO

 


“Hayatı bir macera olarak görürüz. Ve bu maceraya birlikte atılmak istedik. Sonuç ne olursa olsun, bu yolda hep el ele yürüyeceğiz.”

Mariquel ve Gaston Waingarten  //  Hickies  //  Kurucu Ortaklar

 


“Kendi işine sahip olmanın en iyi yanı çalışma arkadaşlarını, müşterilerini ve tedarikçilerini seçebilme özgürlüğüdür. Pozitif enerjisi olan ve saygı duyduğum kişileri tercih ederim. Bu sayede iş daha eğlenceli hale gelir.”

Diana Castelnuovo Tedesco  //  Fraiche PR and Communications  //  Kurucu ve Yönetim Partneri

 


“Sürekli korkularımla yüzleşmem, konfor çemberimden çıkmam ve kendime mücadele edecek yeni şeyler bulmam gerek.”

Christy Cook  //  Teach My  //  CEO

 


“Girişimci olmanın en çok kendi işimin patronu olma yönünü severdim, ancak artık değişim sürecini seviyorum. Görev tanımımın iki üç ayda bir değişebildiğini fark ettim.”

Peter Murphy Lewis  //  La Bicicleta Verde  //  Şirket Sahibi

 


“Yazın bir gemiye atlayıp istediğim bir adadan ya da tatil yöresinden çalışabilmeyi çok seviyorum.”

Robin Samora  //  RobinSamora.com  //  Kurucu ve CEO

 


“İşimi kurduğum zaman babam şöyle demişti. ‘Bahis oynamam, ancak oynayacak olsam senin üzerine oynardım.’ Babam haklıydı. Kendinize bahis oynadığınız zaman en iyi oranı kazanırsınız.”

Kelly Alvarez Vitale  //  Strategic Philanthrophy  //  Başkan

 


“Girişimci olmanın en iyi yanı dahi olmak zorunda olmayışınızdır. Başarılı insanların hayatını inceleyin, neler yaptığına bakın ve kendi işinizde bunu uygulayın. Sonra da çevrenizdeki insanlara bu teknikleri öğretip onlara yardımcı olun.”

Clay Clark  //  Thrive 15  //  Kurucu ve CEO

 


“Yaptığım işi 11 yıldır çok seviyorum. Sabah uyandığımda bile seviyorum. Pazar geceleri önümde yeni hafta olmasını seviyorum. İnişleriyle çıkışlarıyla yolun her adımını seviyorum.”

Roberto Burko  //  Elite Email  //  Başkan

İlginizi Çekebilir  İyi Bir Girişimcinin Bir İşe Önce Başlamadan Kendisine Sorması Gereken 5 Soru

 


“Benim amacım hayattan olabildiğince çok tecrübe toplamak. Yeni yerlere seyahat etmek, yeni insanlar tanımak, farklı etkinliklere katılmak… Girişimcilik bu amaç için son derece uygun bir iş. Dünyadaki birçok hikâyeye ortak olabilmemi sağlıyor.”

Sam Prochazka  //  Novosbed  //  Kurucu ve CEO

 


“Mevcut durumu ve kabul edilen görüşleri değiştirmeyi seviyorum.”

Josh Davis  //  Made in Fort Worth  // Şirket Sahibi

 


“Hayatta başka ne zaman iyi olduğunu düşündüğümüz bir fikri kimseden onay almadan hayata geçirebiliriz ki?”

Jennifer Martin  //  Zest Business Consulting  //  Şirket Sahibi

 


“Girişimci olmanın birçok şahane yönü var. Bence dikkatlerden kaçan en önemli husus, kişiyi çok yönlü daha iyi bir insan olmaya yönlendirmesidir.”

Ian Ippolito  //  Exhedra Solutions  //  Kurucu ve CEO

 


“İşimi sevmemin en büyük sebeplerinden biri her günün birbirinden farklı olmasıdır.”

Hanna Ashbaugh  //  Hanna Lee Style  // Şirket Sahibi

 


“Ofisi istediğim gibi dekore edebilmeyi seviyorum.”

Emily Taffel  //  Mugsy PR  //  Şirket Sahibi

 


“Girişimci olmayı seviyorum, çünkü hiçbir patron profesyonellik ile uçarı derecede eğlenceyi bu kadar birlikte götürmeme izin vermez.”

Danna Korn  //  Sonic Boom Wellness  //  CEO ve Kurucu Ortak

 


“Hayat, insanlar, büyümek, lider olmak, bencil olmamak ve kendim olmak üzerine aldım eğitimimi.”

Darren Magarro  //  The DSM Group  //  Başkan

 


“Girişimci olmayı sevmemin nedeni iki ailem olmasıdır: kendi ailem ve şirketim.”

Jeff Tinsley  //  MyLife  //  Kurucu

 


“Bu kadar çok insana çok sayıda fırsat sunuyor olmamız beni gerçekten heyecanlandırıyor. İş yerinde anne ve kadın olmanın zorluklarını aşmanın yanı sıra diğer kadınların da kariyer yapması için bir şeyler sunabiliyorum.”

Carrie Brinton  //  Elase Medical Spas  //  Başkan

 


“Ofis ortamını kendimin ve çalışanlarımın sağlığı için dizayn ettim. Ayakta, oturarak ya da yere uzanarak çalışabiliyoruz. Sağlıklı yemekler yiyoruz ve her zaman iyi çikolatalar tüketiyoruz.”

Linda Hoopes  //  Resilience Alliance  //  Başkan

 


“İlginç ürünler ve hizmetler sunmayı ve insanları şaşırtmayı seviyorum. ‘Ne iş mi yapıyorum?’: “Göğüs dolgunlaştırıcı ped ile ter ve osuruk pedi üretiyorum.”

Kim Castellano  //  Fashion First Aid  //  Kurucu

 


“En son girişimimdeki ortağım, 22 yaşındaki kızım. Girişimciliği seviyorum, çünkü kızımla birlikte çalışmayı ve ona rehberlik etmek bana kendimi çok iyi hissettiriyor.”

Noel Huelsenbeck  //  PuraKai Clothing  //  Sürdürülebilirlik Uzmanı

 


“Her şeyden önce girişimciler sınırları zorlar. Mevcut durumu değiştirmek isterler. Mevcut durumu bozulacak, yeniden tanımlanacak ve yeniden icat edilecek bir şey olarak görürler.”

Susan Aplin  //  Bambeco  //  Kurucu ve CEO

 


“Kendi işine sahip olmanın getirdiği dezavantajları, avantaja çevirmeyi öğrendim. Güçlüklerden yeni ve faydalı şeyler öğrenilebilir. Sonrasında gelen başarı da şirketi daha ileri noktalara taşır.”

Nir Polak  //  Exabeam  //  Kurucu Ortak ve CEO

 


“Girişimci olmayı seviyorum, çünkü her gün sıfırdan bir şeyler üretiyorum.”

Chris Piper  //  zoomStand  //  Kurucu Ortak

 


“İşi angarya olarak değil, bir oyun olarak görüyorum. Bir günde kaç tane randevu alabilirim? Ne kadar satış yapabilirim?”

Linda Parry  //  Product Launchers  //  CEO

 


“Çocuklarımın iş fikri tasarlamasını ve kendi girişimci ruhumun onlarda da bulunduğunu görmek girişimciliğe olan sevgimi artırıyor.

Catherine Whitcher  //  IEP Bootcamp  //  Kurucu

 


“Kısıtlamalardan bağımsız düşünebilmeyi ve daha önce başkalarının yapmadığı şeyleri yapmayı seviyorum.”

Phil Masiello  //  800razors.com  //  Kurucu ve Başkan

 


“Kendi işime sahip olmayı, istediğim şeyi istediğim şekilde yapabilmeyi seviyorum.”

Craig Wolfe  //  Celebriduck  //  Başkan

 


“Girişimcilikte para ve saygınlık kaybetme riski vardır. Buna rağmen son derece tatmin verici bir iştir.”

Mark Stevens  //  MSCO  //  CEO

 


“Girişimci olarak kurumsal şirketlerin koyduğu kuralların dışında hareket edebilmeyi seviyorum.”

Rebecca Posten  //  PrevaLeaf Inc.  //  CEO

 


“Girişimciler çevrelerindeki sorunu görüp bunları düzeltmek isteyen, dünyayı daha yaşanabilir bir yer yapmaya çalışan insanlardır. Girişimci olmak aslında bir seçim değildir. Olsa olsa bir hastalık türüdür.”

Itai Sadan  //  Duda  //  Kurucu Ortak ve CEO

 


“Girişimcilik, dünyaya tamamen yeni bir şeyler getirebilmektir. Çocuğum yok, ancak buna benzer bir duygu olduğunu düşünüyorum. ‘Burada ben olmasaydım, böyle bir şey asla gerçekleşmezdi’ düşüncesi yani.”

Justin Nassiri  //  StoryBox  //  Kurucu Ortak ve CEO

 


“Bir girişimci olarak saklanabileceğiniz bir yer yoktur. Suçlayabileceğiniz birileri yoktur. Varlığına güveneceğiniz birileri yoktur. Her sabah uyandığımda o gün ne yaparsam yapayım, şirketim için bir fark yaratacağımı bilirim. Bu tür motivasyonu parayla satın alamazsınız.”

Andrew Whitford  //  TrafficZoom  //  Yönetici

 


“Yenilikçi olmamız gerekir. Deney yapmamız gerekir. İnandığımız şeyleri yaratırız, sonra da onu uygularız. Endüstriyi olumlu açıdan rahatsız ederiz.”

Shaun Tuch  //  Professor Egghead Science Academy  //  Kurucu ortak

 


“Girişimci olmayı en çok çocuklarıma iyi bir örnek olduğum için seviyorum. Hayatın zorlu olduğunu, ancak sıkı çalışıp odaklanırlarsa elde edecekleri sonucun beklediklerinden çok daha iyi olacağını bilmelerini istiyorum.”

Nellie Akalp  //  CorpNet  //  Kurucu ve CEO

 


“Batman tişörtü giymeyi severim. İşteyken bunu yapabilmek ve başımın derde girmemesi beni rahatlatıyor.”

Maurice Buchanan  //  UGO1 Fitness  //  Şirket Sahibi

 


“Kaosun içindeki sükûnet girişimci olmanın en sevdiğim yanı. Yaptığım işi sevdiğim bir zihinsel alan bu. Dayanıklılığının ve isteğinin teste sokulduğu, başarılarının bu sayede daha tatminkâr olduğu bir alan.”

David Solanas  //  Digital Surgeons  //  Kurucu Ortak ve CEO

 


“Şayet uyanıksanız ki tüm girişimciler uyanıktır, istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Sınırınız internettir.”

Rachel Olsen  //  Best Mom Products  //  Kurucu

 


“Girişimciliğin en sevdiğim yanı mı? Kargaşa, bebeğim!”

Grant Cardone  //  Cardone Training Technologies  //  Kurucu

 


“Evsizliği, aşırı yoksulluğu tecrübe etmiş kadınlara yardım ederek onların iş kadını olmalarına yardımcı olmayı seviyorum.”

Lia Grimanis  //  UpWithWomen.org  //  Kurucu ve CEO

 


“Girişimci olmayı neden mi seviyorum? Patronunuzdan daha zeki olduğunuz bir işte çalışmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Girişimcilikte patronunuzdan daha zeki olma ihtimaliniz ortadan kalkıyor.”

Sandy Arons  //  Arons & Associates Divorce Planning  //  Kurucu ve Başkan

 


Sizlerde Kendi Girişimlerinizi Hangi Motivasyon üzerine inşaa ettiğinizi bizlerle YORUM sekmesi üzerinden paylaşabilirsiniz. 120 Yabancı Girişimcinin Girişimcilik Motivasyonlarının yanında 120 Yerli Girişimcinin de İşletme Açma Motivasyonlarını bu sayede bir araya getirebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir