Kategoriler
Girişimcilik İlk Adım

Girişimciler Sosyal Medyayı Nasıl Kullanmalı?

Bilgisayar ve internet ile tanışan her birey, gününün büyük bir bölümünü sosyal medya ağları içerisinde geçirmektedir. Sosyal medya, bireysel kullanıcılar bir eğlence aracı iken girişimciler ve şirketler için en güzel reklam alanlarından birisidir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde bulunan reklam hizmetlerinde de büyük değişiklikler meydana gelmiştir. Televizyon ve radyo reklamcılığının oldukça yüksek maliyete neden olmasından dolayı devreye sosyal medya girmektedir. Bu yazımız içerisinde girişimciler sosyal medyayı nasıl kullanmalı sorusuna örnekler üzerinden yanıtlar vermeye çalışacağız.

Güven Verin!

Girişimciler, sosyal medya üzerinden açacakları işletme hesaplarına önem vermeleri gerekiyor. Sıradan paylaşımlarda bulunmak yerine kendinizi ve ürünlerinizi tanıtan paylaşımlarda bulunmanız gerekiyor. Karşı tarafa ne kadar güven verirseniz o kadar iyi geri dönüşümler alırsınız.

Güncellemeler Yapın

Girişimciler sosyal medyayı nasıl kullanmalı sorusuna vereceğimiz ilk yanıt aslında aktiflik olacaktır. Bir ürün ya da hizmet vermek için sosyal medya açtı iseniz o hesabı aktif olarak kullanmak durumundasınız. Aksi halde takipçi kitlenizden yavaşça kopar, tüm emeklerinizin boşa gittiğini düşünebilirsiniz.

Tüm Platformlar İçerisinde Yer Alın!

Sosyal medya denildiğince her girişimci ya Facebook ya da Instagram’a giriş yapmaktadır. Dünya sadece bu 2 sosyal medya platformu etrafında dönmediğini bilin. Başta Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Pinterest, Tumblr gibi dünya üzerinde popüler olan tüm sosyal mecralar içerisinde kendinize yer edinmeye çalışın. Bu etken, girişim fikrinizin daha kısa süre içerisinde kazanca dönüştürebilirsiniz.

Sahte Profillerden Kaçının

Son olarak girişimciler sosyal medyayı nasıl kullanmalı konusuna bir öneri verecek olursak; girişimleriniz için açtığınız işletme hesabına ait veriler kesinlikle organik bir şekilde ilerlemelidir. Bot takipçi satın almak, farklı bir hesabı satın alarak isim değişikliğine gitmek hiç de iyi bir seçenek olmayacaktır. Bu durum, fazla takipçiniz var gibi görünmesine olanak sağlarken kullanıcılar açısından iyi bir imaj ortaya çıkarmayacaktır. Bu nedenle organik, az takipçili bir hesaba sahip olmak işletmeler için daha iyi bir seçenektir.

İlginizi Çekebilir  KOSGEB Kredisi İle İş Kurdu, 4 Kişiye Ekmek Kapısı Oldu

Kısa da olsa girişimciler sosyal medyayı nasıl kullanmalı sorusuna bu şekilde basit ama etkili çözüm önerileri dile getirmeye çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir