Kategoriler
Girişimcilik Manşet

Girişimcilerin Okuması Gereken Kitaplar

Girişimcilerin okuması gereken kitaplar, yeni iş kurmak ya da işini geliştirmek isteyen kişilere farklı bakış açısı kazandırmaktadır. Bu tür kitaplar, okuyucularda ilham kaynağı oluşturarak hata yapmamaları konusunda oldukça bilgilendirici içeriklerden oluşur.

Girişimcilerin okuması gereken kitaplar, yeni iş kurmak ya da işini geliştirmek isteyen kişilere farklı bakış açısı kazandırmaktadır. Bu tür kitaplar, okuyucularda ilham kaynağı oluşturarak hata yapmamaları konusunda oldukça bilgilendirici içeriklerden oluşur.

Aynı zamanda iş planı hakkında da bilgiler veren Girişimcilerin okuması gereken kitaplar, marka olma konusunda da güzel içeriklere sahiptirler.

 

Dünya Şampiyonu – Ronald Dahl

Bir baba ile oğul arasında yaşanan konuları hikaye tarzında anlatan Dünya Şampiyonu, azim ile çalışma sonucunda ne gibi sonuçlar meydana getirdiğini açıkça anlatmaktadır. Çalışma hayatınız içerisinde kendinizi çaresiz ve yalnız hissettiğiniz an size dostluk ederek atmanız gereken adımlar hakkında fikir sahibi olmanıza katkı sağlayabilir.

 

Positive Intelligence – Shirzad Chamine

Shirzad Chamine tarafından onlarca yıllık araştırmalar sonucunda kaleme alınan bu kitap, okuyucuların olumsuz düşüncelerden nasıl kurtulabilecekleri konusunda fikirler veriyor. İnsanların hissetme, hareket ve düşünce yollarını nasıl güçlendirebileceklerini dile getiren yazar, pozitif düşünce ile işletmenizi nasıl geliştirip büyütebileceğinizden bahsediyor.

 

Kapitalizm – John Mackey, Rajendra Sisodia

Girişimcilerin okuması gereken kitaplar arasında yer alan Kapitalizm, güncel ve yeni konular üzerinden örnekler vererek girişimcilere bazı bilgiler vermektedir. Kitap içerisinde onaylamadığınız görüşler olabilecektir. Kesinlikle ön yargılı olmadan kitabı bitirmenizi, kitabı bitirdikten sonra kendi görüş açınızın oluştuğunu rahatlıkla göreceksiniz.

 

İknanın Psikolojisi – Robert Cialdini

Tamamen yaşam deneyimlerinden oluşarak hazırlanan bu kitap, iş hayatı başta olmak üzere ticaret ve pazarlama, aşk ve günlük yaşama kadar birçok alanda ikna becerisinin nasıl kazanılabileceğinden bahsediyor. Girişimciler, yapacakları görüşmelerde karşı tarafı ikna etme konusunda bu kitaba özel olarak ilgi göstermeleri gerekiyor.

 

Neden Satın Alırız? – Paco Underhill

Dünya üzerinde yaşayan her insan, günlük ihtiyacı olsa da olmasa da bir çılgınlık yaparak alışveriş merkezlerin kapısından ayrılmıyor. Sürekli olarak yapılan satın alımların nedeni aslında ne olabilir? İnsanların sürekli olarak satın alma isteklerinin neden meydana geldiğini belirten bu kitap, girişimcilerin atması gereken adımlar ve uygulamalar hakkında bilgiler vermektedir.

İlginizi Çekebilir  İş Planı Nasıl Hazırlanır?

Girişimcilerin okuması gereken kitaplar tamamen fikir edinme açısından değerlendirilmelidir. Kitaplar içerisinde yer alan her maddeyi uygulamanız durumunda başarıya ulaşabileceğinizin elbette bir garantisi bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir