Kategoriler
Ayakkabı ve Çanta Bayiliği Bayilik Veren Firmalar Bayilikler Genel Giyim ve İç Giyim Bayiliği Manşet

HOTİÇ Bayilik – Franchise Şartları ve Başvurusu

Kadın ve Erkek Giyimi ile Aksesuar gibi ürün gruplarında birçok kişinin ilk tercihi olan HOTİÇ Bayilik – Franchise şeklinde büyümeye devam ediyor. HOTİÇ Bayilik Başvuru Şartlarını  sizler için bir araya getirdik.

Kadın ve Erkek Giyimi ile Aksesuar gibi ürün gruplarında birçok kişinin ilk tercihi olan HOTİÇ Bayilik – Franchise şeklinde büyümeye devam ediyor. HOTİÇ Bayilik Başvuru Şartlarını  sizler için bir araya getirdik.

HOTİÇ Mağazası olmak ve bir HOTİÇ Bayisi olmak için bazı şartları sağlamanız ve firma ile görüşmeler yaparak bir fikir birliğine varmanız gerekmektedir.

HOTİÇ 2018 yılına girdiğimiz şu günlerde Türkiye’nin birçok ilinde toplamda 128 Mağaza ile faaliyet gösteren bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır.

Marka imajı noktasında firmanın genellikle AVM ve İşlem Caddelerde mağaza açtığını, ara caddelerde, ziyaretçi sayısı düşük noktalarda mağaza açmaya pek sıcak bakmadığını belirtmemiz gerek.

Zaten HOTİÇ Bayilik Şartlarına baktığınızda da bunu net olarak görebileceksiniz.

 

HOTİÇ Bayilik Şartları

İşyeri ile alakalı şartlar;

  • Önerilen lokasyonun HOTİÇ hedefleri dâhilinde olması
  • İşyerinin A.V.M. (Alışveriş Merkezi) ya da bulunduğu bölgenin merkezi konumunda (ana cadde üzerinde) olması
  • İşyerinin minimum 120/ 150 m2’lik bir kullanım alanına sahip olması
  • İşyerinin dış cephesinin minimum 6 m’lik bir görsel alanına sahip olması

 

Finansal Olarak Şartlar;

Dekorasyon Maliyeti: Dekorasyon için kullanılacak olan proje Hotiç Mimar Ekibi tarafından hazırlanır ve uygulanır. Dekorasyon maliyetleri ise girişimci tarafından karşılanır. HOTİÇ mağazacılık konseptine uygun olacak şekil’de HOTİÇ tarafından gerçekleştirilir.

Banka teminat mektubu: HOTİÇ’in öngördüğü şekilde ve rakamlar da Girişimci tarafından verilir. Konsinye olarak mağazada bulunan ürün değerinde teminat alınmaktadır .

Ortalama işletme sermayesi: Bölge ve sezon olarak değişiklik arz etmektedir.

Ürün: Hotiç mağazasında olması gereken koleksiyon bulundurulur.

 

HOTİÇ Bayileri Ne Kadar Kazanç Sağlar?

Bu konu açıkçası bayilik sözleşmesindeki bir detaydır ve bu şekilde direkt olarak belirtilmesi yasaktır.

Yapacağınız sözleşmede firmanın diğer bayileri ile de geçerli olan bir kazanç sistemi size sunulacaktır. Bu sistem içindeki maliyetler, satış süreçleri ve diğer detayları iyice incelemeli ve size mantıklı gelmesi durumunda bu işe girmelisiniz.

İlginizi Çekebilir  Girişimciliğin ve İş Kurmanın İlk Adımları Ne Olmalıdır?

Özellikle işyerinin kira olması durumunda hem kira giderleri hem de personel ve diğer giderlerin de hesaba katılması, ilgili noktadaki Pazar payına da bakılarak bir karar alınması önemlidir.

 

HOTİC Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

HOTİÇ Bayilik Başvurusu için öncelikle İsim, soy isim ve telefon numaranızı belirterek bayi@hotic.com.tr adresine e mail atarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Direkt olarak görüşme yapmak istemeniz durumunda ise (0212 )294 59 00 numaralı telefon üzerinden HOTİÇ Genel Merkezine ulaşabilirsiniz.

 

“HOTİÇ Bayilik – Franchise Şartları ve Başvurusu” için 3 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir