Kategoriler
Bilgi Bankası Manşet

İş Kurmanın Kolay Olduğu Ülkeler

Bu yazımız içerisinde iş kurmanın kolay olduğu ülkeler hakkında bilgiler vererek dış dünyada yer almak isteyen girişimcilere yol göstermeye çalışacağız.

Türkiye sınırları içerisinde çok fazla rekabet olduğunu düşünen birçok kişi, sahip olduğu girişimi hayata geçirmek için alternatif ülke arayışlarına girmektedir. Bu yazımız içerisinde iş kurmanın kolay olduğu ülkeler hakkında bilgiler vererek dış dünyada yer almak isteyen girişimcilere yol göstermeye çalışacağız. Öncelikle yurtdışına açılmanızın hangi amaçla olduğuna karar verin. Yurtdışına açılma amacınız iş kurmak mı? yoksa herhangi bir girişime yatırım yapmak mı?

Orta ölçekte bir sermayeye sahip olan kişiler, ülkemizde yatırım yapabilecek uygun bir sektör bulamalarından dolayı iş kurmanın kolay olduğu ülkeler arayışına girmektedirler. Yurtdışında bir iş kuran girişimciler, döviz kuru üzerinden gelir elde etmelerinden dolayı ülkemize geri dönüş yaptıklarında güzel bir gelir ile döndüklerini görüyoruz. İşte yatırıma uygun işte o ülkeler;

 

Singapur

Belirli bir sermayeye sahip yatırımcıların ilk olarak tercih etmesi gereken ülkeler arasında yer alan Singapur, birçok girişimciye ev sahipliği yapmaktadır. Birçok kişi, yaptıkları turistik gezilerde bu ülkenin oldukça pahalı olduğunu görebilirsiniz. Bu ülke için kuracağınız girişim için biraz fazla sermayeye ihtiyacınız olabilir. Yapacağınız yatırım karşılığını en az 3 şekilde alacağınızdan ötürü oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Singapur, aynı zamanda ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük limanına sahiptir.

 

 

Karadağ

Karadağ, iş kurmanın kolay olduğu ülkeler arasında ikinci sırada yer almaktadır. Her geçen gün turizm bakımından büyümeye devam eden bu ülkede kişi başına düşen milli gelir 10,000 Dolar civarındadır. Ülkenin nüfusu 700,000 olmasına karşın atılacak doğru bir adım oldukça güzel gelirler getirecektir.

 

 

Slovenya

Son zamanların en hızlı gelişen ülkeleri arasında yer alan Slovenya yavaş yavaş iş kurmanın kolay olduğu ülkelerden birisi haline gelmiştir. Mobilya ve dekorasyon konusunda oldukça iyi konumda yer alan Slovenya, 2004 yılında Avrupa Birliğine katılım göstermiştir. Türkiye ile ilgili bazı anlaşmaları bulunan Slovenya, bizlere kapılarını sonuna kadar açmışlardır.

İlginizi Çekebilir  Evde Galoş Paketleme İşi Kazanç Sağlama ve Galoş Paketleme İşi Veren Firmalar

 

 

Kosova

Kosova, bir Avrupa Birliği üye ülkesi olmamasına karşın Euro para birimini kullanan nadir ülkeler arasında yer alıyor. Türklerden herhangi bir şekilde vize istemeyen bu ülke, küçük olmasına karşın iş imkanları ile de ön plana çıkıyor. Oldukça fazla Türk girişimcinin bulunduğu ülke, birçok farklı iş kolu ile ülkemizden yatırımcılar beklemekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir