Kategoriler
Başarılı Girişimcilik Öyküleri Girişimcilik İlk Adım KOSGEB Destekleri Manşet

KOSGEB Kredisi İle İş Kurdu, 4 Kişiye Ekmek Kapısı Oldu

KOSGEBaBayburt’ta yaşayan Büşra ŞAHİN üniversite eğitimini tamamladıktan sonra KOSGEB Girişimci Desteği ile açtığı kahvaltı salonunda 4 kişiye ekmek kapısı oldu.

Bayburt’ta yaşayan Büşra ŞAHİN üniversite eğitimini tamamladıktan sonra KOSGEB Girişimci Desteği ile açtığı kahvaltı salonunda 4 kişiye ekmek kapısı oldu.

Üniversite eğitimi tamamladıktan sonra genç patronlar listesinde yerini almak isteyen ve bu alanda araştırmalar yapan Büşra ŞAHİN özellikle Kadın Girişimcilere sunulan girişimcilik desteklerini incelemeye başladı.

Bayburt Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen Girişimcilik Eğitimlerine katılarak KOSGEB destekli Girişimcilik Sertifikasını alan ve genç kadın sonrasında “Ortaköy Kumpir Kahvaltı” ismi ile bir işletme kurdu.

KOSGEB üzerinden 50.000 TL değerindeki Girişimcilik Desteğini alarak işyerini kuran ve büyüten genç kadın kısa sürede önemli cirolar elde etmeye ve müşteri sayısını arttırmaya başladı.

 

“Hayalim Kendi İşimin Patronu Olmaktı…”

İktisat bölümünden mezun olduktan sonra bir süre iş aradığını ancak kendisine göre bir iş bulamadığını belirten Şahin, “İktisat bölümü mezunuyum bu bölümden mezun olduktan sonra iş bulamadım. Aklımda da zaten hep kendi işimin patronu olmak vardı. Esnaf Sanatkâr Odası Birliği’nin de yardımıyla önce girişimcilik belgesi aldım. Devletin KOSGEB aracılığıyla bu tür destekler verdiğini araştırdım ve kendi imkânlarımla böyle bir yer açamayacağım için devletin verdiği destekten de yararlanarak bu iş yerini açtım.” dedi.

 

KOSGEB Desteği İle Hayalini Gerçekleştirdi - Büşra ŞAHİN

 

“İsteyen Her Kadın Kendi İşinin Patronu Olabilir…”

Kadınlara da önerilerde bulunan ve Girişimcilikten korkmamalarını öğütleyen Şahin, “Bayburt’ta bu şekilde işletme fazla yok o yüzden tercih ediliyoruz. Ayrıca burada 4 bayan istihdam ediliyor. Bayburt gibi bir yerde bence bu rakam çok iyi. Kadınların eğer hiçbir şey yapamıyorlarsa devletin verdiği destekleri araştırıp, inceleyip ticarete atılmalarını öneriyorum.” İfadesini kullandı.

 

Girişimcilik Destekleri Birçok Kişiyi İş Sahibi Yaptı

KOSGEB tarafından Girişimcilik Sertifikasına sahip adaylara sunulan 50.000 TL değerindeki Girişimcilik Desteği özellikle kendi işini kurmak isteyen birçok kişi için bir can suyu halini aldı.

İlginizi Çekebilir  İş Kurmanın Kolay Olduğu Ülkeler

Belirli bir birikimi olan ve kendi işletmesini açmak isteyen girişimcilere sunulan KOSGEB Girişimci Destekleri elbette ki bazı Proje ve Eleme süreçleri sonunda girişimci adaylarına sağlanıyor.

50.000 TL değerindeki Geri Ödemesiz Kredi desteğinden sonra yapacağınız işin büyümeye başlaması ile Sıfır Faiz ile Destek Kredisi çekme gibi birçok imkân da yine KOSGEB tarafından size sağlanıyor.

 

2018 yılı KOSGEB Girişimcilik Desteği Bölgelere Göre Destek Oranları

2018 yılı KOSGEB Girişimcilik Desteği Bölgelere Göre Destek Oranları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir