Kategoriler
Girişimcilik Manşet

Reklamcılıkta En Güçlü 5 Kelime

Girişimciler, fikirlerini kazanca dönüştürmek için ne şekilde olursa olsun reklamlara ihtiyaç duymaktadır. Kullanılacak reklam türü ne olursa olsun bazı kelimelerin kullanıcılar üzerinde bıraktığı etkinin oldukça güçlü olduğu gözlemlenmiştir. Bu yazımız içerisinde reklamcılıkta en güçlü 5 kelime hakkında bilgiler vererek planlama stratejisi hakkında sizlere ufak da olsa bilgiler vermeye çalışacağız.

Yeni

Gelişen dünyada artık tüketiciler ürün ve hizmetler için daima yenilikler görmek isterler. Yeni kıyafet, yeni telefon, yeni araba, yeni tatlar, yeni kokular bu konuda verebileceğimiz örnekler arasında yer almaktadır. Reklam faaliyetleri sırasında “yeni” kelimesini kullanmak sizlere artı bir etki kazandıracaktır. Burada aynı zamanda yeniliklere açık olmakta girişim faaliyetlerine artı bir değer kazandıracaktır.

Kanıtlanmış

Televizyon reklamlarına baktığınızda birçok markanın “kanıtlanmış” kelimesini vurgulayarak söylediğini görebilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizde sürekli güncellemeler yaparak en iyi hale getirerek iddialarını kanıtlamanız gerekiyor. Örneğin televizyon reklamlarında “10 kadının 8’i xxx ürününü tavsiye ediyor”, “100 erkeğin 95’i aaa ürününü onayladı” şeklindeki reklamlar ürün ya da hizmetlerin satışlarına büyük etki edecektir.

Aşk

Aşk ya da sevgi üzerine oluşturulmuş reklam metinleri de ürün ve hizmetlerin satışlarına doğrudan etki etmektedir. Ürün ve hizmetlerin ne işe yaradığı, nasıl çalıştığını aşk ve sevgi sözcükleri ile taçlandırabilir siniz. Bu konudaki örnek reklam metinleri ise “Bu lezzete aşık olacaksınız, Bu kokuya aşık olacaksınız, bu oyuncağın ya da ürününü etkilerine bayılacaksınız” tarzındaki söylemler kullanıcıların satın alımlarına muhakkak etki edecektir.

Garanti

Sunduğunuz ürün ya da hizmetin istediğiniz şekilde satılmasını istiyorsanız tüketicilere bir garanti sunmanız gerekiyor. Yapacağınız reklam çalışmaları sırasında sürekli olarak hizmetinizin ve ürününüzün garantili bir şekilde olduğunu hissettirmeniz gerekiyor. Herhangi bir sorun olması durumunda ise verdiğiniz sözün arkasında durarak garanti kapsamında müşterilerinizi mağdur etmeyiniz. Dediğiniz gibi reklamcılıkta en güçlü 5 kelime, satışlarını bu şekilde artmasına katkı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Bernardo Bayilik Başvurusu ve Bayilik Şartları (Franchise)

Sonuç

Satışlarını artırmak isteyen girişimciler, reklamcılıkta en güçlü 5 kelime kullanımı yaparak kısa sürede iyi bir sonuç alabilirler. Sonuç kısmı reklamcılıkta dikkat edilmesi gereken en önemli husus sonuç kısmıdır. Ürün ve hizmetinizi alan kişiler, bu hizmet ya da üründen ne gibi sonuçlar elde edeceğini belirtmeniz durumunda iyi bir satış rakamı elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir