Kategoriler
Bayilik Veren Firmalar Gıda ve Fast-Food Bayiliği Manşet

Sbarro Franchise – Bayilik Şartları Nelerdir? Sbarro Bayiliği Nasıl Alınır?

Fast-Food pazarının prestijli firmalarından birisi olan ve onlarca ülkede milyonlarca kişiye hizmet sunan Sbarro firmasının franchise – bayilik şartları nelerdir ve Sbarro bayiliği nasıl alınır?

Fast-Food pazarının prestijli firmalarından birisi olan ve onlarca ülkede milyonlarca kişiye hizmet sunan Sbarro firmasının franchise – bayilik şartları nelerdir ve Sbarro bayiliği nasıl alınır?

Franchise – Bayilik sistemi ile son yıllarda büyüme hızını arttırmayı başaran Sbarro firması ülkemizde TAB Gıda bünyesi altında faaliyetlerine devam etmektedir.

TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sbarro markasının Türkiye’de Master Franchise olarak tüm lisans haklarına sahiptir.

Bayilik noktasında ciddi başvurular alan firma buna bağlı olarak bayi seçimi yaparken birçok detaya dikkat etmekte ve bayilik vereceği firmayı ve noktayı detaylı bir şekilde analiz etmektedir.

 

Sbarro Franchise – Bayilik Şartları Nelerdir?

Sbarro markasının Türkiye’deki merkez firması olan TAB Gıda’dan Sbarro Bayiliği alabilmeniz için restoranın yerine, tipine, büyüklüğüne ve farklı değişkenlere bağlı olarak minimum 250.000 Dolar + KDV  değerindeki yatırım bedelini ödemeniz gerekiyor. 

Tab Gıda tarafından yapılan sözleşmeler ile Sub Franchise adı verilen bayilere 10 yıllık bayilik hakkı verilmektedir. Yapılan giriş yatırımının haricinde her ay bayilerden Net Ciro üzerinden %13 oranında Royalty – İmtiyaz Ödemesi alınmaktadır.

 

Sbarro Bayilik

 

Franchise – Bayilerde Aranılan Özellikler

Eğitim: İşletmeci adayları TAB Gıda tarafından verilen eğitim programlarına katılmak ve işletmeci lisansı almak durumundadır. Lisansı alan kişi ilgili bayiyi yönetebileceği gibi farklı bir kişi de tayin edilip yönetim hakkı verilebilir.

Destek Hizmetleri: Açılış süreci, satın alma, pazarlama, reklam, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon ve kalite kontrol gibi birçok alanda işletmecilere Sbarro tarafından ciddi destekler verilmektedir.

Sbarro Bayiliği İçin Uygun Yer Seçimi

Sbarro Bayiliği için belirlenecek olan alanların yaya veya araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler olması gerekmektedir. Bu sebeple de alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, fast food işletmeciliğine uygun ana arterler restoran açılacak mekânda aranan özellikler arasındadır.

İlginizi Çekebilir  MÜSİAD Üyelerine PTT Kargo’dan Özel İndirim

Restoran açılacak lokasyon Tab Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır. İşletmenin kurulacağı yer eğer AVM dışında ise giriş katında olması aranılan ilk özelliklerdendir. Giriş katı minimum 120 m2, toplam kapalı alan ise minimum 280 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 6.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Food Courtlarda yer alan restoranlarımız için depolar dâhil 110 m2 alan yeterli olacaktır.

İş yerinin giriş katında olma zorunluluğu dışında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğu ilgili markaların standartları doğrultusunda kontrol edilir.

 

Sbarro Franchise

 

Sbarro Bayiliği Almanın Avantajları Nelerdir?

  • Birçok bayilik sistemine göre cirodan nispeten daha az pay alınmaktadır (%13)
  • Marka imajı ve hedef kitlesi bellidir. Konumu iyi olduktan sonra müşteri sorunu yaşanmayacaktır.
  • Bu tarz dev markalar arasında nispeten uygun bir bayilik ücretine sahiptir.
  • Özel teşvik programları ve eğitimleri ile gerek franchise sahibi gerekse de personel kendisini geliştirebilmektedir.
  • Geleneksel yemek noktalarına göre Self Servis çalışmanın getirdiği daha az sayıda personel çalıştırma olanağına sahiptir.
  • Ekstra bir reklam ihtiyacı hissetmezsiniz. Firma zaten kendi reklamlarını TV – Gazete – Sosyal Medya gibi birçok alanda düzenli olarak yapar.
  • Sıfırdan başlayan bir firma olmayacağınız için Ürün Gamı – Üretim Süreçleri – Satın Alma Anlaşmaları gibi dertleriniz olmaz.

 

Sbarro Bayiliği Almanın Dezavantajları Nelerdir?

  • Markanın bilinirliği sebebiyle kalite hep üst düzeyde tutulmalıdır.
  • Kazanç oranı iyi olan birçok nokta çoktan farklı Franchise – Bayiler tarafından alınmıştır.

 

Başvuru ve Sorular İçin Sbarro Franchise Hattı

Detaylı bilgi için (0212) 310 66 00 numaralı telefon üzerinden veya franchise@tabgida.com.tr adresinden Sbarro – Tab Gıda Franchise Departmanı’na ulaşabilirsiniz.

Franshise – Bayilik Ön Başvuru formuna erişmek için ise https://www.sbarro.com.tr/hakkimizda/franchising/franchising-on-basvuru-formu adresini kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  e-Ticaret - İnternetten Satış Yapmanın Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? Dezavantajlar Nasıl Avantaja Çevrilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir