Kategoriler
Başarılı Girişimcilik Öyküleri Girişimcilik Manşet

Son Günlerin En Popüler Uygulaması Tiktok Başarı Hikay

Dünyanın en popüler uygulamalarından birisi olarak gösterilen Tiktok, son zamanlarda herkesin dilinde olmayı başardı. Dünya üzerinde uyguladığı büyük reklam stratejileri sayesinde popüler hale gelen bu uygulama, ülkemizden de yeni yeni birçok fenomenin de doğmasına katkı sağlamıştır. Çin’in Pekin kentinde bir grup girişimci tarafından 2016 yılında Douyin ismi ile piyasaya sürülen video uygulaması, Asya kıtasında istediği başarıyı elde etmesi ile beraber 2018 yılında ismini Tiktok olarak değiştirip dünya pazarına giriş yapmıştır.

Douyin uygulaması, kullanıcıların bir şarkı parçası ya da film repliğini dublaj yolu ile seslendirip komik görüntüler ile içeriklerini yükledikleri sıradan bir uygulamaydı. Aynı alanda hizmet veren musical.ly uygulamasını satın alarak Tiktok ismini veren genç girişimciler, genç kesim tartından çok benimsendi ve sevildi. Ülkemizde de oldukça popüler hale gelen uygulama, her yaş grubu tarafından benimseyerek kullanılmaktadır.

Tiktok Başarı Hikayesi

Son Günlerin En Popüler Uygulaması Tiktok Başarı Hikayesi

Tiktok başarı hikayesi inanılmaz derecede birçok kişiyi şaşırtmış durumda. Bu uygulamanın tek başına aldığı beğeni sayısını Facebook, Instagram, SnapChat gibi uygulamalar birleşse yine alamamaktadır. Başta ABD olmak üzere hemen hemen tüm ülkelerdeki uygulama mağazalarında ilk sırada yer alan uygulamanın indirilme sayısına da yansımız durumda. Son verilere göre  Google Play ve Apple Store içerisinde Tiktok’un indirilme sayısının 3,82 milyar olduğu ifade ediyor. 15 yıldır aktif olarak kullanılan Facebook’un dahi 3,55 milyar indirilme sayısı olduğunu düşündüğümüzde bu uygulamanın ne kadar başarılı olduğunu görebilirsiniz.

Tiktok Başarı Hikayesi aslında tamamen 2018 yılında meydana geldi. Uygulama mağazalarını detaylı bir şekilde inceleyen geliştiriciler, ana olarak ergen olarak adlandırılan 18 yaş altı kişilere yöneldi. İnternet üzerinde akla gelebilecek her türlü platforma ciddi oranda reklamlar yaparak uygulamanın tanıtımı yapıldı. Doğru hedef kitleye kısa sürede ulaşan uygulama, sosyal medya içerisinden aldığı olumlu ve olumsuz tepkiler sonucunda ilk sırada yer almaya başladı. 2016 yılında yayın hayatına başlayan uygulama elde ettiği tüm geliri reklamlara yatırmış ve bu doğrultuda oldukça iyi geri dönüş almıştır.

İlginizi Çekebilir  Makyaj Fırçası Seti Hazırlama İşi İle Kazanç Sağlama ve Makyaj Fırça Seti İşi Veren Firmalar

Tiktok içerisinde yer alan kullanıcıların büyük bir bölümü takipçi kazanmak, fenomen olmak adına içerikler üretiyor. Bildiğiniz üzere sosyal medya üzerinden fenomen olan insanların gelirleri ile ön plana çıkmaları, bu tarz uygulamalarda insanların kendilerini ön plana çıkarmalarına neden oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir