Kategoriler
Başarılı Girişimcilik Öyküleri Girişimcilik Manşet

Tommy Hilfiger Başarı Hikayesi

Giyim sektörünün öncüleri arasında yer alan Tommy Hilfiger, başta erkekler olmak üzere kadın ve çocuklar için üst seviye üretimlerde bulunmaktadır. Güncel rakamlara göre şirketin 6 milyar dolar değerinde olan bu şirket, birçok zorlu süreçten geçerek bugünlere geldi.

Giyim sektörünün öncüleri arasında yer alan Tommy Hilfiger, başta erkekler olmak üzere kadın ve çocuklar için üst seviye üretimlerde bulunmaktadır. Güncel rakamlara göre şirketin 6 milyar dolar değerinde olan bu şirket, birçok zorlu süreçten geçerek bugünlere geldi. Bu yazımız içerisinde Tommy Hilfiger Başarı Hikayesi başta olmak üzere Tommy Hill hakkında ufak bilgiler vermeye çalışacağız.

Şirketin kurucusu olan Tommy Hill, oldukça asi bir çocukluk yasamıştır. Okumayı reddeden Tom, ilk işini People’s Palace adı ile açtı. Dükkanında erkeklere özel aksesuar satışlarında bulunan Hill, bu girişimine kısa sürede iflas ederek son verdi. Tüm sermayesini kaybetmiş birisi olsa da sektör içerisinde kazandığı bağlantılar onun işine ileride çok iyi bir şekilde yarayacaktı. Tommy Hilfiger Başarı Hikayesi nerede başlıyor diye soracak olursanız;

Tommy Hilfiger Markasının Doğuşu

25 yaşında iken tekrardan bağlı bulunduğu giyim sektörüne girmek isteyen Hill, 1985 yılında Tommy Hill adında ilk mağazasını açmak istedi. Çevresinden gelen öneriler ile mağazasının adını Tommy Hilfiger olarak değiştirme kararı aldı. İngiliz moda ve stiline her zaman aşık olan Hill, kendisine özgü birçok tasarım oluşturdu. Özgün tasarımlar üretmeye çalışsa da rakiplerin daima Tommy Hilfiger ürünlerini kopyaladıklarını gördü. Piyasa içerisindeki birçok ünlünün bu markaya ilgi göstermesi, Tommy Hilfiger Başarı Hikayesi ortamını oluşturdu.

1985 yılında Tommy Hilfiger markası 150 Dolar gibi bir bütçe ile kurulmuştu. Bugün baktığımızda şirketin toplam değerinin 6 milyar değerinde olduğunu görüyoruz. Giyim ürünlerinin yanı sıra spor ürünleri, ev mobilyaları, parfüm, ayakkabı, saat ve mücevher firmanın sattığı diğer ürünler arasında yer alıyor. Bugün şirketin başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanında satışlar yaptığını görüyoruz.

Tommy Hilfiger Başarı Hikayesi, Tommy’nin ilk işinde kazandığı tecrübe ve referanslar ile bugünlere gelmiştir. Bağlı bulunduğu sektör içerisindeki bağlantılar, satış ve üretim konusunda ona birçok deneyim kazandırmıştır. Günümüzde halen çalıştığı şirketin başında olan Hill, her yaşa uygun ürünler üretmeye devam etmektedir. Ürünlere genel olarak baktığımızda satın alınabilecek düzeyin biraz üstünde olduğunu görüyoruz. Hitap ettiği kesim tamamen zengin tabanı olması büyümesine etki eden diğer faktörler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  100.000 TL Sermaye İle Yapılacak İşler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir