Kategoriler
Girişimcilik Manşet

Türkiye’de Nanoteknoloji Gübre Devrimi (Organomineral Beybek Powfer Sıvı Gübre)

Türkiye Tarımında yeni bir çığır açıldı. Nanoteknoloji ile Dünyada ilk defa üretilerek patenti alınmış olan Organomineral Beybek Powfer Sıvı Gübre, bitkilerin ihtiyacı olan birçok makro ve mikro elementleri birlikte ihtiva ediyor.

Türkiye Tarımında yeni bir çığır açıldı. Nanoteknoloji ile Dünyada ilk defa üretilerek patenti alınmış olan Organomineral Beybek Powfer Sıvı Gübre, bitkilerin ihtiyacı olan birçok makro ve mikro elementleri birlikte ihtiva ediyor.

Yaklaşık 7 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucu  yeni nesil gübre, TÜBİTAK-TEYDEB, KOSGEB Projesiyle, patent korumalı teknoloji ile üretildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) Projesi ile araştırma ve incelenmesi yapılıp, üretim izni ve lisansı alınıp üretime başlandı.

Yeni gübre konseptinin zengin organomineral yapısı ile sağlıklı nesillerin yetişmesi için kaliteli gıda üretimini çok kolaylaştıracağı ifade edildi.

​Nanoteknolojik Powferin içeriğinde bulunan aromatik yapıyı destekleyen maddeler ile ürünlerin doğal yapısına tekrar kavuşarak unutulmaya yüz tutmuş doğal sebze ve meyve aromasının  geri geleceği bildirildi.

 

Beybek POWFER

 

Yeni nesil Beybek Powfer Sıvı gübre sebzede, meyvede, seracılıkta, tarla bitkileri ve çiçekçilikte kullanılıyor. Topraktan ve yapraktan uygulanabiliyor. Bakır içerikli zirai ilaçlar dışında zirai mücadele ilaçları ile birlikte uygulanabilmesi, damlama sulama ile bitkilere verilebilmesi uygulama kolaylığı ve maliyetlerin düşmesini sağlıyor.

​Zenginleştirilmiş yeni gübre ile yüksek verim, üstün  kalite ve  artan tonajla kullanan çiftçilerin kazancı artıyor.  ​Üretim maliyetinin içerisindeki gübreleme masrafı Beybek Powfer ile düşüşe geçtiği gibi aynı zamanda yüksek verim ile çiftçimizin kazancı artıyor.

Nanoteknoloji ile dünyada ilk defa üretilerek patenti alınmış olan Organomineral Powfer Sıvı Gübre bitkilerin ihtiyacı olan makro ve mikro elementleri birlikte ihtiva etmesi sebebiyle uygulama masrafları da azalıyor. Toprağın yapısında meydana getirdiği etkiler de büyük avantajlar sağlamakta. Bitkilerin yeterli ve dengeli beslenmesi sağlandığı için hastalık ve parazitlere karşı da daha dirençli bitkiler yetişiyor.

Yeni nesil Beybek POWFER Sıvı Gübre’nin Türkiye genel dağıtımını Mersin’de faaliyet gösteren Ormina Tarım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yapıyor. Şirket  Türkiye’nin her yerinde bayilikler vererek dağıtım ağını genişletiyor.

İlginizi Çekebilir  Evde Islak Mendil Paketleme İşi İle Para Kazanma

​Şirket yetkilileri “Beybek POWFER’i alan, satan, kullanan herkes kazanıyor” sloganı ile Türkiye dağıtım ağını oluştururken bir taraftan da yüzde yüz yerli üretim olan Beybek POWFER Sıvı Gübreyi Ülke dışında da satmak için ihracat bağlantıları araştırıyor.

Herşeyi ile yerli ve milli üretim olan Beybek POWFER Sıvı Gübre ile ithal edilen gübrelerin yerine zengin içerikli, sağlam bir alternatif olarak ortaya çıkarken, ihracaat hedefleri ile de cari açığı azaltarak  Ülkemizin dış ödemeler dengesine pozitif katkı yapma potansiyeli olan teknolojik bir keşif olarak göz dolduruyor.

Yazar Ormina Tarım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Ormina Tarım olarak,Yeni Nesil Beybek POWFER Sıvı Gübre’nin Türkiye genel dağıtımını yapıyoruz. Şirketimiz Türkiye’nin her yerinde bayilikler vererek dağıtım ağını genişletiyor; ihracaat bağlantıları araştırıyor.

“Türkiye’de Nanoteknoloji Gübre Devrimi (Organomineral Beybek Powfer Sıvı Gübre)” için bir yanıt

Yukarıdaki ürünün içeriğine siz inanıyor musunuz? Organik madde %20, HA +FA %20, organik C %2.1 inorganic C %4.3. Organik maddenin sadece %2 si karbon!!!!??? Böyle bir yapı söz konusu olamaz!!! O kadar inorganik C nereden gelmiş???? Kireç koysan Ca ve Mg karşılığı bu değeri etmez. ve daha bir sürü birbirini doğrulamayan içerik??? Milleti kandırmayın!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir