Kategoriler
Ek İş - Evden İş İş Fikirleri Manşet

Yeni Bir İş Fikri – Sanat Asistanlık Nasıl Yapılır?

İnternet çağını yaşadığımız şu günlerde yeni bir iş fikri hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Sanal asistanlık, daha önce hiç duymadığınız bir meslek türü olsa da bu yazı içerisinde birçok ayrıntı ile sizlere aktarılacaktır.

Günümüzde trend olan meslekler belki de insanların 10 yıl önce dahi aklından geçmemiştir. Günümüzde gelişen teknoloji ile beraber dünyanın da değişmesine neden olmakta. Bu durum, ortaya her geçen gün yeni meslek ve iş kollarının çıkmasını sağlıyor. İnternet çağını yaşadığımız şu günlerde yeni bir iş fikri hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Sanal asistanlık, daha önce hiç duymadığınız bir meslek türü olsa da bu yazı içerisinde birçok ayrıntı ile sizlere aktarılacaktır.

Sanal asistanlık, iş dünyası içerisinde oldukça yakından bildiğimiz bir mesleğin dijitale aktarılmış halidir. Şirketler içerisinde bulunan asistan ya da sekreterlerin yapmış olduğu işi dijitale aktarmaktır. Avrupa bölgesinde oldukça uzun zamandır tercih edilen bu iş fikri, ülkemizde yeni yeni tercih edilmeye başlanmıştır. İşyeri sahipleri, Sanal asistanlık sayesinde ofislerindeki birçok masraftan kurtulmaları, sermayelerini farklı alanlara harcamaya çalışmaktadırlar.

 

Yeni Bir İş Fikri - Sanat Asistanlık Nasıl Yapılır?

 

Sanal Asistanlık Nasıl Yapılır?

Sanal asistanlık işine sahip olan kişiler, belirli bir merkeze bağlı olmadan istedikleri yerde çalışma özgürlüğüne sahiptir. İster evlerinde, ister bir kafede isterse bir seyahat sırasında asistanlık işini yürütebilirler. Bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorsanız evinizin bir odasını ofise çevirerek bir çalışma masası üzerinden işinizi rahatlıkla yürütebilirsiniz. Daha önce sekterelik ya da asistan olarak çalıştı iseniz oldukça avantajlı olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu alanda çalışabilmek için sahip olmanız gereken herhangi bir özel yatkınlık bulunmamaktadır.

Sanal asistanlık konusunda bazı şirketler çalışanalarında internet üzerinden eğitimler vermektedir. Bu işi nasıl yürüteceğiniz, hangi konulara dikkat edeceğinizi bu eğitimler ile öğrenebilirsiniz. Bu iş üzerinden kazanacağını ücretler hakkında bilgi verecek olursak; Bir Sanal asistanlık personeli günün 2 saatini işe ayırması durumunda minimum 1,000 TL kazanç elde etmektedir. Biraz önce bahsettiğimiz gibi bu işe ayıracağınız süre 2 ile 3 saat arasındadır.

Sanal olarak asistanlık yapan kişiler tek bir firma ile yeterli kalmamaktadır. Yapacağı görüşmeler sonucunda 3, 4 şirketin asistanlığını alınması durumunda aylık 5,000 TLye kadar kazanç elde edilebiliyor. Buradaki kazanç faktörü tamamen size bağlı olup ikna ve konuşma yeteneğinize göre değişmektedir. Çevrenizde bulunan holding ve işletmeler ile görüşerek sanal asistana ihtiyacı olup olmadıklarını öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Evde Telefon Kılıfı Süsleme İşi İle Para Kazanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir