Kategoriler
Editörün Seçimi İnternetten Para Kazanma İş Fikirleri Manşet

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır? Youtuber Nasıl Olunur?

Son dönemin en fazla talep gören Kazanç Sistemlerinden bir tanesi de Youtuber olmak ve Youtube üzerinden aylık para kazanmak.

Ancak bu iş sanıldığı kadar kolay değildir. Aynı zamanda uzun süreli bir çalışma ve emek gerektirir.

Ve bunun yanında ekipmana da ihtiyaç duyacağınız kesindir.

Dilerseniz birkaç başlıkta Youtuber olmak için nelere sahip olmanız gerektiğinden bahsedelim.

En uygun fiyat ve güvenli ödeme garantisiyle SadeceOn sizlere kaliteli youtube video izlenme paketi sunuyor. Güvenli ödeme sistemi üzerinden alışverişinizi içiniz rahat yapabilir, paylaştığınız videoların daha fazla insana ulaşması için bir adım atabilirsiniz. Dilerseniz abone, beğeni, yorum gibi farklı Youtube hizmetlerini de SadeceOn’da bulabilirsiniz. SadeceOn’daki 10 Liradan başlayan youtube fırsatlarını kaçırma!

 

Özgün Konu ve Kaliteli İçerik Bulun

İlk işiniz kanalın içeriğini belirlemek olacak.

Özgün bir konu veya daha önce yapılmış bir konu olması önemli değil.

Önemli olan sizin o konuda Eğlenceli, Yaratıcı ve İlgi Çekici içerikler üretmeyi başarabilmeniz olacak.

Aksi durumda izlenme sayıları çok aşağılarda olacaktır. Bu durumda da kanalın büyümesi ve Para Kazanması oldukça uzun sürebilir.

 

Ekipman – Kamera – Mikrofon İhtiyacınız Olacak

Çekeceğiniz videoların yapısına göre farklı ekipmanlara sahip olmanız gerekebilir.

Bir kamera veya bunun işini görecek Fotoğraf Makinası veya daha kolay ulaşabileceğiniz bir Akıllı Telefon ile çekimleri yapabilirsiniz.

Çekimin türüne göre Yaka Mikrofonu, Kablosuz Mikrofon ya da cihazın kendi mikrofonunu kullanarak kayıt alabilirsiniz.

Yok ben Özgün Video üretmeyeceğim, sistemin açıklarından yararlanıp başkalarının videolarını yükleyeceğim derseniz de o zaman internette bol bol zaman geçirmeniz gerekecektir.

Yoksa Telif Hakkı bulunan videolar yüzünden kanalınız kısa sürede kapanabilir.

 

Bir Banka Hesabınız Olmalı

Ödemeleri almanız için kendinize ait bir Banka Hesabınız olmalı.

İlginizi Çekebilir  Evde Telefon Kılıfı Süsleme İşi İle Para Kazanma

Yoksa bu durumda Babanız, Anneniz, Abiniz, Ablanız veya bir Tanıdık üzerine kanalı açmanız ve Adsense Başvurusu için bu kişinin bilgilerini göndermelisiniz.

Kanalı açtınız diye Youtube size hemen kazanç sağlamayacaktır. Önce bir Adsense Hesabı açmak için başvuru yapmanız ve onay almanız gerekecektir.

 

Organik Olarak Takipçi Sayınızı Arttırın

Videolarınız ilk dönemlerde az izleyici sayısına ulaşır. Takipçi sayınız arttıkça video izlenirliği otomatik olarak artar.

Bu sebeple de hızlı bir şekilde Takipçi Sayınızı arttırmanız gerekecektir.

Aktif olarak kanalı kullanmanız, ilgi çekici videolar eklemeniz, insanların sorularına cevap vermeniz ve sosyal medyayı iyi kullanmanız kanalın organik olarak hızla büyümesine imkân sağlayacaktır.

Sağdan soldan Youtube Abonesi satın alıp sayıyı arttırmaya çalışmayın arkadaşlar. Daha yolun başında kanalı kaybedebilirsiniz.

 

Kısa Sürede Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Bu iş sabır işidir.

Eğer aklınızdaki konu bir anda patlar ve büyük bir ilgi görürse elbette ki kısa sürede büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Ancak standart bir Youtube kanalı ile kazanç sağlamanız düzenli video eklemeniz ile ortalama 6 aylık süreç sonunda başlayacaktır.

Yani kanalı açtım haftaya paralar yağacak ve bende ünlü bir Youtube Kanalı Sahibi olacağım diye bir beklenti içerisine girmeyin derim.

Şu an ülkemizde önemli takipçi kitlelerine sahip olan isimlere baktığınızda Youtuber ismini almak ve popülaritesini bu dendi artırmak için kaç senedir içerik ürettiklerini görebilirsiniz.

 

Youtuber Olarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Aslında bu rakam 0,01 TL den başlayarak yukarı doğru gider. Sonu yoktur.

Ancak İngiltere, Amerika, Almanya, Rusya gibi ülkelerdeki Reklam Gelirleri ile Türkiye’deki reklam gelirleri ne yazık ki aynı oranda değildir.

Bu sebeple de günümüzde oldukça iyi izlenme rakamlarına ulaşan Youtube Kanalları direkt olarak kanalları üzerinden, Adsense bazlı olarak 10.000 TL’nin altında kazanç sağlayabilmektedirler.

İlginizi Çekebilir  Girişimciliğin ve İş Kurmanın İlk Adımları Ne Olmalıdır?

Bu noktada asıl kazanç ise Youtuber ile Markalar arasında imzalanan içerik anlaşmalarına göre artmaktadır. Yani X markası gelip Youtuber için gerek Viral gerekse bariz olarak markasını öne çıkarması karşılığında ödeme yapmaktadır.

Bu noktalara geçiş yaptığınızda tabi ki artık Bireysel Youtuber olarak değiş Şirket Youtuber olarak yola devam ediyor olmanız gerekecek.

Çünkü Maliye Bakanlığı özellikle Youtube ve Adsense üzerinden alınan kazançların artık Vergi Yapısına dahil olması için ciddi adımlar atmaya başlamış durumda

 

Diğer Sorularınız İçin…

Tüm aklınıza takılan soruları YORUM Kısmından sorabilirsiniz.

İşinde tecrübeli Youtuber arkadaşlar size her türlü konuda yardımcı olmaya çalışacaktır.

“Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır? Youtuber Nasıl Olunur?” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir